Zehra Öney
Sosyal Medya

Facebook, Twitch’e de Rakip Oldu!

Facebook, Twitch’e de Rakip Oldu!

Facebook, yeni oyun yayınlama servisini kullanıma sundu.

Kullanıcıların oynadıkları video oyunları, yayınlaması oldukça büyük bir sektöre dönüşmüş durumda. Örneğin YouTube’un en çok kazanan ünlüsü PewDiePie, oyun oynama videoları ile popülerliğini günden güne artırdı ve en çok takipçiye sahip YouTube hesabı haline geldi.

YouTube’un yanı sıra, kullanıcıların oyun oynarken canlı yayın yapmalarını sağlayan platformlar da dünyanın en çok ziyaret edilen siteleri arasında yer alıyor: Bu alanda en önemli yayıncılardan biri olan Twitch, Alexa verilerine göre Amerika Birleşik Devletleri’nin en çok ziyaret edilen 13., dünyanın ise en çok ziyaret edilen 33. sitesi. Twitch gibi platformların yanı sıra Mixer gibi siteler de günden güne daha çok ziyaretçiyi kendisine çekiyor.

2016 yılında, Facebook’un bir oyun platformu üzerinde çalıştığını, bu platformda dikkat dağıtabilecek olan Haber Kaynağı gibi Facebook’la özdeşleşen unsurların görünmeyeceğini ve oyun yayıncıları ile gelir paylaşımı yapacağını sizlerle paylaşmıştım.

Aradan geçen sürede Facebook, çalışmalarını tamamladı ve yeni oyun platformunu yayına aldı.

Oyun oynayan kullanıcıların canlı olarak yayınladıkları oyunları izlemek için tek yapılması gereken, sayfayı ziyaret etmek ve izlemek istediğiniz oyunu seçmek.

Oyunları şu anda canlı yayınlananlara, oyun adlarına göre sıralamak mümkün, ayrıca kullanıcılar yakınlarda tamamlanmış canlı yayınlanan oyunları da izleyebiliyorlar.

Ek olarak siz de bir yayına başlayabilir ve oynadığınız oyunu dünya ile paylaşabilirsiniz.

Facebook’un bu yeni oyun platformu, Twitch karşısında nasıl bir performans gösterecek, hep birlikte göreceğiz.

Siz oyun yayınlarını izlemeyi seviyor musunuz?

Görsel: Facebook

Related posts

YouTube Yeni Oyun Merkezli Uygulamasını Yayınlayacak

Zehra Öney

Twitter 4. Çeyrek’te 479 Milyon Dolar Kazandı

Zehra Öney

Facebook Instant Articles 12 Nisan’da Tüm Yayıncılara Açılacak

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi