Zehra Öney
Sosyal Medya

Facebook Videoları Artık Televizyonlarda da İzlenebilecek. Nasıl mı?

Facebook Videoları Artık Televizyonlarda da İzlenebilecek. Nasıl mı?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı Facebook yeni bir özelliğini daha devreye aldı. Artık kullanıcılar videolarını televizyonlarında da oynatabilecekler.

Kullanıcılara sunduğu özellikleri sürekli geliştiren ve artık sadece bir “arkadaşlık” sitesi olmaktan çok daha fazla işlevselliğe kavuşan Facebook’ta kullanıcılar ikinci el ürün satabiliyor ya da şirketler kendi iş akışlarını takip edebiliyor.

Facebook’un yayına aldığı son özelliği ise kullanıcıların video izleme alışkanlıklarına hitap ediyor. Bildiğiniz gibi Facebook’ta günde milyarlarca video izleniyor ve artık kullanıcılar videolarını televizyonlarında da oynatabilecekler.

Google Chromecast, Apple TV gibi cihazlar sayesinde cep telefonu ya da tablet cihazlardaki videoları televizyonlara yansıtarak izlemek mümkün ki, Google, Chromecast ile bu alanda son derece başarılı satış rakamlarına ulaşmıştı.

Facebook’un yayınlanan son güncellemesi ile artık kullanıcılar Facebook’ta izledikleri videoları televizyonlarına yansıtabilecekler. Bunun için video içeriğine tıklayan kullanıcıların sağ üst tarafta çıkan televizyon imgesini seçmeleri ve bağlanacakları cihazı seçmeleri gerekiyor. Ardından video televizyona yansıtılıyor olacak. Facebook’un video bittikten sonra otomatik olarak diğer videoya geçme özelliği sayesinde kullanıcılar uzun bir süre video izleme keyfini yaşayabilecekler.

Ek olarak özellik canlı yayın videolarında da kullanılabilecek.

Related posts

Twitter’da Otomatik Mesaj Dönemi Başlıyor

Zehra Öney

Instagram Hack’lenmiş Hesapların Daha Kolay Kurtarılma Yöntemlerini Test Ediyor

Zehra Öney

Sosyal Medyada Müşteri İlişkileri Yönetimi Zor mu?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi