Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler Nesnelerin İnterneti Sosyal Medya Trend Teknolojiler

Facebook’un F8 Konferansı’ndan Öne Çıkanlar

Facebook’un her yıl düzenlediği F8 Geliştiriciler Konferansı’nda bu yıl gündem oldukça doluydu.

İşte konferansta öne çıkan satır başları:

Facebook, Nesnelerin İnterneti alanına girmeye hazırlanıyor: Facebook’un 2013 yılında satın aldığı servis platformu Parse, yeni hata ayıklama aracını duyurdu. Asıl önemli gelişme ise Facebook’un Parse ile Nesnelerin İnterneti alanına girmeye hazırlanması oldu. Parse yakın gelecekte Nesnelerin İnterneti platformu olarak hizmet verecek.

Geçtiğimiz günlerde paylaştığım Facebook Messenger uygulamasını platforma dönüştürme kararı da bugün resmi olarak duyuruldu.

600 milyon üyenin üçüncü partiler aracılığıyla içerik paylaşabileceği bir platform olmaya hazırlanan Messenger’da kullanıcılar doğrudan markalarla iletişim halinde olabilecekler. Messenger’da kullanıcılar içerik paylaşmak için SPN, Bitmoji, JibJab, Legend, Ultratest, Ditty, Giphy, FlipLip, ClipDis, Memes, PicCollage, Kanvas, JJ Abrams’ studio Bad Robot’s Action Mobie FX, Boostr, Camoji, Cleo Video Texting, Clips, Dubsmash, Effectify, EmotionAR, EMU, Fotor, Gif Keyboard, GifJam, Hook’d, Imgur, Imoji, Keek, Magisto, Meme Generator, Noah Camera, Pic Stitch, PingTank, Score! on Friends, Selfied, Shout, StayFilm, Facebook Stickered, Strobe, Tackl, Talking Tom, Tempo, The Weather Channel, to.be Camera ve Wordeo’yu kullanarak içeriklerini birbirine gönderebilecekler.

Facebook da artık YouTube gibi Oculus gibi cihazlarda izlenebilecek küresel videoları Haber Kaynağı’nda destekleyecek.

Ayrıca kullanıcılara Facebook videolarını başka sitelere embed edebilmelerini sağlayan özellik ile, markalara kampanyalarını daha iyi hedefleyebilme olanağı sağlayacak olan Analytics for App tanıtıldı.

Related posts

Sosyal Medya Zirvesi Gerçekleşti

Zehra Öney

Levi’s ve Google Akıllı Kumaş İçin İş Birliği Yapıyor

Zehra Öney

Walmart’tan Amazon’un Prime Day’ine Yanıt Gecikmedi

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi