Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Starbucks ile WeChat Çin’de İş Birliğine Başladı

Starbucks ile WeChat Çin’de İş Birliğine Başladı

Dünyanın en büyük kahve zincirlerinden Starbucks, Çin’de WeChat ile yeni bir iş birliğine başladı.

1971’de Amerika’da kurulan Starbucks, Amerika dışındaki ilk mağazasını 1996 yılında Japonya’da açmıştı. Bu tarihten itibaren hızlı bir şekilde dünya çapında büyümesini sürdüren Starbucks, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 72 farklı ülkede faaliyet gösteriyor.

Çin ise, Starbucks için son derece önemli bir ülke. Zira, Amerika Birleşik Devletleri dışında en fazla mağazanın bulunduğu ülke Çin. Starbucks 2500’e yakın mağazasının bulunduğu Çin’de WeChat ile iş birliği yaptığını duyurdu.

WeChat ise, Çin’in en fazla kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri. 2016 üçüncü çeyrek raporuna göre, aylık aktif 846 milyon kullanıcısı olan WeChat, kullanıcılarına anlık mesajlaşma dışında pek çok hizmet de sunuyor.

Starbucks ve WeChat arasındaki iş birliği kapsamında, artık Çinli kullanıcılar Starbucks’taki ödemelerini WeChat Pay ile yapabilecekler. Anlaşma, kullanıcıların WeChat hesaplarına tanımlı mobil cüzdanları WeChat Pay ile ödeme yapmalarının yanı sıra, kullanıcıların birbirlerine Starbucks hediyeleri göndermelerini de kapsıyor. Bu kapsamda kullanıcılar birbirlerine Starbucks hediye kartları, içecek ya da atıştırmalıkları hediye olarak gönderebilecekler.

Görsel: Chinainternetwatch.com

Related posts

Super Mario Run’ın Yayınlanma Tarihi ve Ücreti Belli Oldu

Zehra Öney

3 Yıllık Blippar Twitter’dan Önce Türkiye’de Ofis Kurdu | Ticari Hayat

Zehra Öney

ABD’deki Mobil Ödeme İşlemleri 2021 Yılında Yaklaşık 190 Milyar Dolara Ulaşacak

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi