Zehra Öney
Sosyal Yaşam

Google’ın Yeni Sitesi, Tatilseverlere, Yapılacakları Sunuyor

Google’ın Yeni Sitesi, Tatilseverlere, Yapılacakları Sunuyor

Google’ın Area 120 bölümünün geliştirdiği Touring Bird, tatil konusunda yeni bir adım.

Tatil yapmanın en güzel aşamalarından biri de gidilecek yerde yapılacaklar listesi hazırlamaktır. Gidilecek yerler, gezilecek müzeler, mutlaka tadılması gereken yemekler derken liste uzar gider. Bu konuda yakın çevrenin yanı sıra online tavsiyeler okunur, fotoğraflara bakılır ve kısıtlı süreden maksimum faydayı sağlamak için programlar yapılır. Bu konudaki kaynaklar da oldukça çok: Dünyada milyonlarca tatil blogger’ı, vlogger’ı, Instagram influencer’ı var; gazetelerin, dergilerin seyahat sayfalarının yanı sıra Trip Advisor gibi kullanıcıların yorumlarını paylaştıkları yerler de var. Ek olarak seyahat hizmeti alanında konaklama, tur ve diğer ihtiyaçlar (araç kiralama, concierge, vs.) için binlerce kuruluş var.

Google da anlaşılan bu alana giriş yapıyor: Google’ın arama motorunda halihazırda uçak bileti aramak gibi hizmetler sunulmasına rağmen, Google’ın bünyesindeki Area 120’in geliştirdiği Touring Bird, bu alanda yeni bir sayfa açıyor.

The Next Web tarafından yayınlanan habere göre, Touring Bird, 20 turistik şehirde, kullanıcılara, yapılacaklar listesi sunuyor. Google ayrıca, bu sunduğu seçenekler arasından kullanıcıların seçtiği etkinlik ya da yer için rezervasyon yapmalarını da sağlıyor: Kullanıcıları, rezervasyon yapmak istedikleri yer ya da etkinliği seçtikten sonra ilgili siteye yönlendiren Touring Bird nasıl bir performans gösterecek, hep birlikte göreceğiz.

Touring Bird tarafından listelenen şehirler şunlar: Amsterdam, Barselona, Berlin, Boston, Chicago, Las Vegas, Londra, Los Angeles, Madrid, Miami, New York, Orlando, Paris, Prag, Roma, San Diego, San Francisco, Toronto, Washington DC ve Yeni Delhi.

Touring Bird’e bu adresten ulaşabilirsiniz.

Görsel: touringbird.com

Related posts

Vizyonda 6 Yeni Film Var | 5 Temmuz 2015

Zehra Öney

Teknoloji, Evsizlere Yardım Etmeyi de Kolaylaştırıyor

Zehra Öney

Bu Hafta 6 Yeni Film Gösterimde | 4 Nisan

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi