Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple, 3 Yeni iPhone Modelini Tanıttı

Apple, 3 Yeni iPhone Modelini Tanıttı

Merakla beklenen iPhone modelleri tanıtıldı.

Akıllı telefon pazarında oldukça önemli bir yere sahip olan iPhone’ların yeni versiyonları uzun süredir bekleniyordu. Dün Steve Jobs Theater’da gerçekleştirilen Apple’ın etkinliğinde Apple Watch Series 4, iPhone Xs, iPhone Xs Max tanıtıldı.

Apple Watch’un yeni serisinde en dikkat çeken özelliklerinden biri ise dahili EKG (elektrokardiyografi) sensörü oldu. Şimdiye dek sensörü sayesinde kalp atış hızını görüntüleyen Apple Watch, artık yeni EKG sensörü sayesinde kalp atışlarını daha iyi takip edebilecek ve kullanıcıları, yüksek ya da düşük kalp atışları tespit ettiğinde uyaracak. Apple, ayrıca Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (Food and Drug Administration – FDA) tarafından Apple Watch’un tıbbi bir cihaz olarak kullanılması konusunda onay aldı. Bir önceki versiyona göre ekranı %30 daha büyük olan yeni Apple Watch, 40 mm ve 44 mm olmak üzere iki farklı boyda gelecek. Apple Watch için ön siparişler 14 Eylül’de başlayacak.

Apple’ın merakla beklenen iPhone modelleri ise 3 farklı model olarak tanıtıldı.

iPhone Xs, 5,8 inç Super Retina HD ekran boyutuna, iPhone Xs Max ise 6,5 inç Super Retina HD ekran boyutuna sahip.

Her iki model de 64, 256 ve 512 GB dahili hafıza seçeneği ile geliyor. A12 Bionic çipe sahip olan telefonların arka kameraları 12 MP geniş açılı ve 12 MP telefoto kameralardan oluşuyor. Ön kamerası ise 7 MP olan iPhone Xs modelleri Face ID teknolojisine sahip. iPhone Xs, bir önceki iPhone X modeline göre 30 dakika, iPhone Xs Max ise iPhone X’e göre 1,5 saate kadar daha fazla pil ömrü sunuyor.

Apple’ın bu iki modele göre bir alt seviyede olarak konumladığı iPhone Xr, 6 farklı renk seçeneği ile kullanıma sunuldu. Bunlar (Product) RED, sarı, beyaz, mercan, siyah ve mavi.

64, 128 ve 256 GB dahili hafızaya sahip olan iPhone Xr, 6,1 inç LCD ekrana sahip.

Siz yeni iPhone modellerini nasıl buldunuz?

Görsel: newsrnd.com

Related posts

Mobil Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları 2019’a Kadar 420 Milyon İndirilmeye Ulaşacak

Zehra Öney

Her Şeyin İnterneti’nde 2020’ye Kadar 34 Milyar Cihaz Birbirine Bağlanacak

Zehra Öney

İmrendiğiniz Ürün Bir Telefon Kadar Yakın | Milliyet

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi