Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Amerikalı Gençler Hangi Sitelerde Çok Fazla Reklam Olduğunu Düşünüyor?

Amerikalı Gençler Hangi Sitelerde Çok Fazla Reklam Olduğunu Düşünüyor?

Araştırmaya katılan gençlerin %39’u YouTube’da çok fazla reklam olduğunu belirtiyor.

Reklamlar günümüz dünyasının önemli öğelerinden biri. Markaların itibarını oluşturma, geliştirme ve sürdürmenin yanı sıra, satışlarının artmasındaki en önemli itici güç, reklamlar. İnternet dünyasında ise reklamlarla ilgili pek çok tartışma yürütülüyor. Reklam yoğunluğundan şikayetçi olanlar, reklam engelleyici yazılım (ad blocker) kullanmayı tercih ediyor. Yayıncılar ise reklam engellemeye karşı çeşitli yöntemler bulmaya çalışıyor. Bazı siteler kullanıcıları sadece reklam engelleyici kullandığı yönünde bilgilendirip içeriği görüntülemeye izin verirken bazı siteler reklam engelleyici kullananlara içeriklerini göstermiyor.

İnternetteki reklamlar ile ilgili çarpıcı bir araştırma Forrester tarafından yapıldı. eMarketer tarafından yayınlanan araştırmaya göre, Amerikalı 12-17 yaş aralığındaki gençlerin %39’u YouTube’da çok fazla reklam olduğunu düşünüyor.

Facebook’ta çok fazla reklam olduğunu belirten kullanıcıların oranı %26 iken, Instagram ve Snapchat’te çok fazla reklam olduğunu belirten kullanıcıların oranı ise %11 seviyesinde.

Bununla birlikte gençlerin günlük olarak erişim sağladığı sitelerin büyük çoğunluğunu yine bu siteler oluşturuyor.

Araştırmaya göre gençlerin %77’si YouTube’a günlük olarak erişirken, bu oran Facebook için %55, Instagram için %52, Snapchat için %51 seviyesinde. Gençlerin %34’ü Twitter’a, %19’u ise Pinterest’e günlük olarak erişim sağlıyor.

Siz sitelerdeki reklamların çok fazla olduğunu düşünüyor musunuz?

Related posts

İmrendiğiniz Ürün Bir Telefon Kadar Yakın | Bugün

Zehra Öney

Blippar, Business Insider Tarafından En Yenilikçi Şirketlerden Biri Seçildi

Zehra Öney

Mobil Uyumlu Olmayan Siteler Trafiklerinin %10’unu Kaybediyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi