Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Basında Blıppar Event İnternet Haber Mobil ve Dijital Teknolojiler

İmrendiğiniz Ürün Bir Telefon Kadar Yakın | Mynet

Blippar CNBC’nin Disruptor 50 Listesi’nde 9. Sırada

Türkiye’nin 10 büyük ilinde gerçekleştirilecek olan ‘Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın ikincisi Bursa’da yapıldı.

Hilton Otel’deki buluşmada, KOBİ’ler, işlerini dijital dünyaya taşıyanların en iyileri ile tanışma fırsatı buldu. TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, eticaretsem kurucusu Merter Özdemir, Aslanoba Capital kurucusu Hasan Aslanoba, vitringez.com kurucu ortağı Natali Yeşilbahar, Blippar Genel Müdürü Zehra Öney ve birçok kurumsal firma yetkilisi buluşmaya katıldı.

Sanalı gerçek yapan Blippar uygulaması ile artık istediğiniz ürün bir telefon kadar yakınınızda. Tüm endüstrilerde şirketlerin satış ve pazarlama dengeleri ile oynayan mobilite, sosyal medya furyası Türkiye’yi de etkisi altına alırken, Blippar Genel Müdürü Zehra Öney, Blippar’ın geleceğin reklamcılık anlayışı olduğunu söyledi. Öney, “Blippar, bir barkod ya da tetikleyici olmadan, insan gözü gibi imaj ya da objeyi tanıyarak bir interaktif içerik katmanı sunuyor. Bunun için ilan, imaj, objeyi blipplemek yeterli. Blippar uygulaması, geleneksel medya ve reklamcılık için çığır açan, tarama yapmadan ya da fotoğraf çekmeden, sanal ortamda yer alan her materyali ve objeyi, akıllı telefonunuz veya tabletinizden anında görebilmenizi, satın almanızı sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Şu anda durdurulamaz bir inovasyon var. Bu da insanların beklentilerini değiştirdi. Biz zorlanıyor olabiliriz, ama şu anda ayak uydurmaya çalışıyoruz. Buna uyum sağlamayacak bir nesil de var. Artık 7/24 hayat durmadan devam ediyor. Beklentiler arttı. Bunun yanında internette tabii ki bilgi kirliliği de oluşuyor. Ama insanlar bunu kendi istedikleri kadar kendilerine yaklaştırabilir.” dedi.

TÜM MAĞAZALAR TEK VİTRİNDE TOPLANIYOR

Gerçekleşen teknoloji buluşmaların bir başka dikkat çeken teknolojik atılımı ise, vitringez.com olarak ön plana çıktı. Türkiye’nin yeni alışveriş ve moda arama motoru, alışveriş sevenleri buluşuyor. vitringez.com’da aranan tüm ürünler hem yeni sezon hem de indirimli seçenekleriyle bulunabiliyor. Moda tutkunlarının hayatını kolaylaştıran vitringez.com’un kurucu ortağı Natali Yeşilbahar, “Bir çok insan hayatın yoğun temposunda arasında bir ürün almak istese de vakit bulamıyor. İnternet üzerinden alışverişe kalkıştığında ise karşısına çıkan sitelerini güvenirliği konusunda tereddüt ediyor. Binlerce insan 1 günde milyonlarca ürün arıyor. vitringez.com’da 140 e-ticaret sitesi ve 11 bin marka var. Bunların hepsi bizim incelemelerimizin sonucunda kayıt olan güvenilir e-ticaret siteleridir. Gittikçe online alışveriş artıyor. Yeni nesil bu konuda daha aktif olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Kaynak: Mynet.com

İmrendiğiniz Ürün Bir Telefon Kadar Yakın | Mynet

Related posts

Amazon’dan Araba Almaya Ne Dersiniz?

Zehra Öney

British Tech Summit’teyiz!

Zehra Öney

Apple Watch 1 Milyona Yakın Sipariş Aldı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi