Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

İngiltere’de Online Market Alışverişinin Yüzde 40’ı Mobil’den Yapılıyor

İngiltere’de Online Market Alışverişinin Yüzde 40’ı Mobil’den Yapılıyor

İngiltere’deki mobil market alışveriş oranı dünyanın pek çok ülkesinden daha yüksek.

Günümüzde pek çok ihtiyacımızı online olarak satın alabiliyoruz. Bunların arasında kıyafet ve aksesuarlar ile elektronik eşyalar başı çekiyor. Bununla birlikte market alışverişlerimizde online çözümlerimiz olsa da günlük aldığımız ekmek, süt, vb. ürünler sebebiyle online market alışveriş yapma alışkanlığımız, diğer online alışverişler kadar yüksek değil. Diğer yandan marketlerin eve teslimatta çeşitli lokasyon sınırlandırması ve alışveriş alt limiti uygulamalarının olması da önemli bir etken.

Ancak İngiltere’de online market alışverişi giderek yaygınlaşıyor. Bunun en önemli sebeplerinden biri ise click-and-collect sistemi: Bu sistemde kullanıcılar, market alışverişlerini online olarak yapıyorlar ancak siparişlerini, kendi programlarına göre belirledikleri bir saatte marketten teslim alıyorlar. Bu sayede, online market alışveriş oranı İngiltere’de, tüm market alışverişlerinin %7’sini oluşturuyor. Bu oran İspanya ve Hollanda gibi ülkelerin üzerinde.

Günlük ürünler mi? Criteo’nun yayınlandığı rapora göre, 2017 yılının ikinci çeyreğinde İngiltere’de en çok arama yapılan ürünlerin %20’sini ekmek, süt, peynir ve yumurta oluşturuyor.

İngiltere’deki online market alışverişinin %40 gibi önemli bir bölümü ise mobil cihazlar üzerinden gerçekleştiriliyor.

Siz market alışverişinizi online yapıyor musunuz?

Related posts

Alphabet ve Amazon’un Üçüncü Çeyrek Performansı Nasıldı?

Zehra Öney

Samsung Galaxy S6 Lansmanına Katılmaları İçin Çin’de İnsanlara Para Ödedi mi?

Zehra Öney

Nintendo Switch Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi