Zehra Öney
Kripto Para

JP Morgan Kendi Kripto Parasını Geliştiriyor

JP Morgan Kendi Kripto Parasını Geliştiriyor

JP Morgan’ın kripto parası JPM Coin, büyük bir ABD bankası tarafından desteklenen ilk dijital para birimi oldu.

BBC’nin yayınladığı habere göre, JP Morgan bu tür bir dijital para birimini geliştiren ve başarılı bir şekilde test eden ilk Amerikan bankası olduğunu açıkladı.

JP Morgan kendi kripto parası JPM Coin’in değerini kontrol edecek ve her bir coin, JP Morgan hesaplarında bir Amerikan dolarına eşit olacak. Bu sayede JPM Coin, diğer kripto paralarda olduğu gibi spekülatörleri çeken fiyat dalgalanmalarına maruz kalmayacak.

JPM Coin bireysel müşteriler için geliştirilmedi. JP Morgan tarafından kurumlar arasında anlık ödeme transferlerinin gerçekleştirilmesi için JP Morgan tarafından kurum içi kullanılacak. Peki bu sistem nasıl çalışıyor?

Bir JP Morgan müşterisi bir hesaba para yatırdığında para eşit miktardaki JPM Coin’e dönüştürülecek, yani 1 milyon dolar 1 milyon JPM Coin’e eşit olacak. Sonrasında müşteri coin’leri bankanın blok zinciri (blockchain) ağı Quorum’da diğer kullanıcılarla transferleri gerçekleştirmek için kullanacak. Ödeme gerçekleştiğinde JPM Coin sahipleri bankadan Amerikan doları olarak paralarını alacaklar.

Görsel: cointelegraph.com

Related posts

Samsung, Kripto Para Madenciliğinde Kullanılacak Çipler Geliştirecek

Zehra Öney

E-Posta Gönderim Şirketleri de Kripto Para ve ICO Tanıtımlarına Yasak Getiriyor

Zehra Öney

Venezuela, Kripto Parası “Petro”yu Ön Satışa Sundu, Ağır Eleştiriler Gelmeye Başladı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi