Zehra Öney
Kripto Para Trend Teknolojiler Yapay Zeka

Samsung, Blockchain ve Yapay Zeka Altyapısına Sahip Finans Platformu Kuruyor

Samsung, Blockchain ve Yapay Zeka Altyapısına Sahip Finans Platformu Kuruyor

Teknoloji dünyasının önde gelen firmalarından Samsung, blockchain ve yapay zeka teknolojisine sahip finans platformu kuracağını duyurdu.

Blockchain teknolojisi, günümüzün en dikkat çeken teknolojik çözümlerinden biri. Özellikle kripto para teknolojisinde kullanılan blockchain, merkezsiz bir yapıya sahip. Bu sayede, veriler tek bir yerde toplanmadığı ya da bir merkez sunucu (server) tarafından işlenmediği için, veri, iki nokta arasında özel olarak transfer ediliyor. Biraz daha yalın bir dille ifade etmek gerekirse verilerin toplandığı devasa merkezler yerine veriler, ağı oluşturan yapılarda tutuluyor. Bu sebeple günümüzdeki klasik “merkez”de toplanan veriler yerine, blockchain (kayıt zinciri, blok zinciri) teknolojisi ile saklanması konuşuluyor. Örneğin Kanada’da dijital kimlik için blockchain teknolojisinin kullanılacağı haberini sizlerle daha önce paylaşmıştım.

Samsung da blockchain teknolojisine yatırım yapan şirketlerden biri: The Next Web tarafından yayınlanan habere göre, Samsung Group’un alt markalarından biri olan Samsung SDS, yeni bir dijital finans platformunu kullanıma sunacağını duyurdu.

Nexfinance olarak isimlendirilen servis, dijital kimlik yönetimi, finansal concierge, otomatik sigorta ödemesi gibi hizmetler sunacak.

Açık kaynak (open sourced) olacak serviste, kullanıcılar, üçüncü parti çözümleri Samsung’un yeni platformuna ekleyebilecekler.

Related posts

Japon GMO Internet, Çalışanlarının Maaşlarının Bir Bölümünü Bitcoin ile Ödeyecek

Zehra Öney

Londra’da Sürücüsüz Servis Araçları Yola Çıkıyor

Zehra Öney

Küçük İşletme Sahiplerinin Yapay Zekaya Sahip Robotları Olsaydı Nasıl Kullanırlardı?

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi