Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Trend Teknolojiler

Sanal Pencereli Uçaklara Merhaba Deyin

Sanal Pencereli Uçaklara Merhaba Deyin

Emirates, uçaklarında gerçek pencere yerine sanal pencereleri test ediyor.

Günümüzde uçak yolculukları günlük yaşamımızın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Ulusal havayollarının yanı sıra low cost olarak adlandırılan, daha düşük fiyatla yolcu taşımacılığı yapan havayolları sayesinde her geçen yıl uçan yolcu sayısı artıyor.

Emirates de uzun süredir havacılık sektöründe kendine özel bir yere sahip havayolu olarak dikkat çekiyor. 1985 yılında kurulan ve kısa sürede dünyanın en büyük havayolları arasına yükselen Emirates, aynı zamanda dünyanın en büyük Airbus A380 filosuna da sahip.

Uçuşlarda ise kimi yolcular cam kenarını, bazı yolcular ise koridoru tercih ederler. Emirates’ten yapılan açıklamaya göre, şirket, penceresi olmayan uçakları test ediyor.

BBC tarafından yayınlanan habere göre, Emirates, uçakları daha hafif ve daha hızlı hale getirmek için pencereleri kaldırmayı test ediyor.

“Sanal pencere” olarak isimlendirilen bu yeni camlar, fiber optik kameralar aracılığıyla uçağın dışının görüntüsünü yansıtıyor. Emirates CEO’su Sir Tim Clark, görsellerin “çok iyi, doğal görüşten daha iyi olduğunu” belirtiyor.

Emirates’in ilk olarak Boeing 777-300ER modelindeki first class kabinlerinde kullandığı sanal pencereler hakkında çeşitli güvenlik endişeleri de gelmeye başladı.

Cranfield Üniversitesinden Profesör Graham Braithwaite, herhangi bir acil durumda kabin ekibinin dışarıyı görebilmesi gerektiğini belirterek, “havacılık güvenlik düzenleyicilerinden sertifika almanın zor olabileceğini” söylüyor.

Peki siz bu tür bir teknolojiye sahip bir uçakta uçmak ister misiniz?

Görsel: uk-cpi.com

Related posts

Blippar Paradaki Kraliçeyi Oynattı Türkiye’ye Geldi | Türkiye

Zehra Öney

Teknoloji, Evsizlere Yardım Etmeyi de Kolaylaştırıyor

Zehra Öney

Sony’nin SmartEyeglass’ı Ön Siparişe Çıktı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi