Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Küçük İşletmeler İçin Bu Yıl Takip Edilmesi Gereken 4 Trend

Küçük İşletmeler İçin Bu Yıl Takip Edilmesi Gereken 4 Trend

Facebook Live’dan Mobil duyarlı tasarıma kadar pek çok ipucu…

Mobil teknolojinin önemi artmaya devam ederken, Kimberly de Silva tarafından derlenen ve özellikle küçük işletmeler için faydalı olacak 2017 yılında takip edilmesi gereken trend’leri paylaşmak istiyorum.

Mobil İlişkinize Saygı Duyun

Kullanıcılar için mobil cihazlar son derece önemli ve yapılan araştırmalara göre, kullanıcıların %50’si gece yatmadan önce ve sabah kalktığında ilk olarak cep telefonuna bakıyor. Bu sebeple kullanıcılarınız ile kuracağınız iletişimin onu rahatsız etmeyecek seviyede olması gerekiyor. Kullanıcıları aşırı SMS, bildirim ya da e-postalar ile rahatsız etmeyin, mobil iletişim çalışmalarınızı kullanıcılarınızın en çok geri dönüş yaptıkları zamana göre planlamaya dikkat edin.

Yaratıcı Mobil Duyarlı Tasarım

Markaların site tasarımlarını mobil duyarlı hale getirmesi artık sektörel bir zorunluluk ve bu noktada markalar için iki yol var: Birincisi, tüm cihazlarda çalışabilecek sade bir tasarımı kullanmak, diğeri ise tüm cihazlarda çalışabilecek bir tasarım üretmek. E-postalar da artık mobilde açılmaya başlandığı için, e-postalarınızın da mobil duyarlı olması gerekiyor.

Mobil Ödeme Kullanıyorsanız Basitleştirin

Mobil ödemenin payı ödeme işlemlerinde giderek artıyor ve hatta Amazon, Alibaba gibi devasa şirketlerde mobilin bilgisayarla yapılan işlemleri geçtiği dönemleri yaşıyoruz. Bu sebeple ticaret faaliyeti gösteriyorsanız sunduğunuz mobil ödeme son derece önemli: Bu ödeme biçiminin sade ve kolay kullanıma sahip olması da çok önemli.

Facebook Video ve Canlı Yayın

Facebook’un sahip olduğu kullanıcı sayısı, başka bir yerde yok ve Facebook’un video izlenme sayısı gün geçtikçe artıyor. Kullanıcılar artık daha fazla video tüketiyor ve siz de iletişim çalışmalarınızda videoya yönelebilirsiniz.

Ek olarak Facebook canlı yayın ile ilginç anketler düzenleyebilir ya da önemli bir gelişmeyi takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz.

Related posts

Oracle, Davalık Olduğu Google’ın Android’den 31 Milyar Dolar Gelir Elde Ettiğini İddia Etti

Zehra Öney

Yahoo Foursquare’i Almak İçin Görüşmeler Yapıyor

Zehra Öney

Gençlerin Cep Telefonu Bağımlılığıyla Mücadelede Yeni Yöntem: Sanat

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi