Zehra Öney
Mobil Pazarlama

Line Kullanıcılarına Fiziksel Hediye Gönderme Seçeneği Sundu

Asya pazarının önemli mesajlaşma uygulaması olan Line, aylık 212 milyon aktif kullanıcısı ile başta Japonya, Tayland ve Tayvan olmak üzere büyümesini sürdürüyor. Geçtiğimiz Şubat ayında kullanıcılarına dijital sticker ya da ürün gönderebilme seçeneği sunan Line, yeni özelliği ile kullanıcılarına fiziksel hediye gönderme seçeneği sundu.
İlk olarak Tayland’da kullanıma sunulan özellik ile, kullanıcılar 7-Eleven, Asia Books, SF Cinema gibi kurumlardan birbirlerine kahvaltı, kahve, kitap ya da sinema bileti hediye edebiliyorlar. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için kullanıcıların Line Pay servisini kullanmaları gerekiyor. Bir dakikadan kısa sürede tamamlanan işlemler, kullanıcılara faydalı olduğu kadar, Line ve diğer iş birliği yapan kurumlar için de yeni bir gelir modeli oluşturdu. Şimdilik sadece Tayland genelinde kullanıma sunulan pilot uygulama başarılı olursa yakın zamanda diğer ülkelerde de benzer hizmetler sunulacak.
Bununla birlikte e-ticaret her zaman için mesajlaşma uygulamalarının başarılı oldukları bir alan değil: Piyasa değeri 1 milyar doların üzerinde olan Tango da yakın zaman önce e-ticarete adım atmış ancak başarılı olamayınca çalışanlarının %9’unun işine son vermişti. Line’ın ne kadar başarılı olacağını ise hep birlikte göreceğiz.

Related posts

LoopPay’i Satın Alan Samsung Mobil Ödeme Sistemini Geliştiriyor

Zehra Öney

WeChat’in Yeni Özellikleri ile Uygulamadan Çıkmadan Doktor Randevusu Alınabilecek

Zehra Öney

2016’da Mobil Ödeme ABD’de 27 Milyar Dolara Ulaşacak

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi