Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Super Mario Run Nintento’yu Nasıl Etkiledi

Super Mario Run Nintento’yu Nasıl Etkiledi

Super Mario Run lansmanından sonra Nintendo’nun hisselerinde düşüş yaşanmaya başladı.

Nintendo, uzun süredir oyun piyasasında yoktu. Ancak geçtiğimiz sene mobil oyunlar üzerinde çalışmaya başlayacağını duyurmuş ve bu yıl ilk olarak Pokemon Go’yu, 15 Aralık’ta da merakla beklenen Super Mario Run’ı yayınlamıştı.

Super Mario Run, ilk gününde indirilme sayıları ve gelir düzeyinde büyük başarı yakalamıştı.

Resmi verilere göre, aradan geçen süre zarfında Super Mario Run, dünya çapında 50 milyon indirilme sayısını geçti. Bununla birlikte Nintendo’nun borsadaki seyri beklenenden uzak bir performans sergiliyor.

Statista’nın hazırladığı görselle karşılaştırıldığında, Pokemon Go’nun yayınlanmasından sonraki 6 günde Nintendo’nun hisseleri %51’den fazla değer kazanırken, hisselerin değeri Super Mario Run’ın yayınlanmasından sonraki 6 gün içerisinde %14’ten fazla düştü.

Super Mario Run’dan beklentilerin çok büyük olmasının yanı sıra, oyun için belirlenen 9,99 dolarlık (Türkiye için 26,99 TL) fiyatın da yüksek olduğu sektörde çok sık dile getirildi.

15 Aralık’ta 29,36 dolardan kapanan Nintendo hisseleri 23 Aralık’ta 25,04 dolardan kapandı. Hisselerin en fazla düştüğü gün ise 22 Aralık günü oldu: Nintendo hisselerinin kapanış fiyatı 24,61 dolar olarak gerçekleşti.

8 günde Nintendo hisselerinde yaşanan değer kaybı ise %17’ye ulaştı.

Siz Super Mario Run’ı nasıl buldunuz?

Related posts

Müşteri Deneyimi Yönetimi mi, Sosyal Deneyim Yönetimi mi?

Zehra Öney

YouTube Yeni Oyun Merkezli Uygulamasını Yayınlayacak

Zehra Öney

2017’de Markalar Ne Kadar Telefon Sattı?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi