Zehra Öney
Genel

Netflix, Türkiye ile Birlikte 130 Ülkede Daha Hizmet Vermeye Başladı

 

 

Amerikalı medya sağlayıcısı Netflix, son yılların en gözde firmalarından birine dönüştü. 1997’de kurulan ve 1999 yılında üyelik bazlı hizmet sunmaya başlayan Netflix, 2009 yılında 10 milyon üye sayısına ulaşmıştı. 2011 yılında dünya çapındaki üye sayısını 26 milyona yükselten Netflix’in 2013 yılındaki kullanıcı sayısı 29.4 milyona yükselmişti.

Aralarında House of Cards, Orange is the New Black, Bloodline, Jessica Jones, Daredevil gibi dünya çapında milyonlarca izleyicisi bulunan yapımları da kendi bünyesinde çekmeye ve yayınlamaya başlayan Netflix’in üye sayısı 2013 yılından itibaren dikkat çekici oranda artmaya başlamıştı. 2015 yılının sonunda kullanıcı sayısı 70 milyona ulaşan ve akşam saatlerinde Amerika Birleşik Devletleri’ndeki indirilen internet trafiğinin %32’sinden fazlasını tek başına oluşturan Netflix büyümesini sürdürüyor.

CES 2016’da açıklanan bilgiye göre, Netflix aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 130 ülkede daha hizmetine başladı. Bu ülkeler arasında Hindistan, Rusya, Endonezya gibi dünyanın en kalabalık ülkeleri de bulunuyor. 3 farklı üyelik servisi bulunan Netflix’in Basic paketinin aylık ücreti şimdilik Euro üzerinden ödeniyor, ancak şirket Türk Lirası ile ilgili düzenleme yapacak.

Türkiye’de yayına başladıktan sonra 7000’den fazla kullanıcının kaydolduğu Netflix’in Türkiye’deki eğlence sektörünü nasıl etkileyeceğini hep birlikte göreceğiz.

 

Related posts

IBM 2014’te En Çok Teknoloji Patenti Alan Şirket Oldu

Zehra Öney

Blogspot’taki Alt Domain’ler HTTPS Desteğine Kavuştu

Zehra Öney

Flash’a Elveda Demeye Hazırlanın: Google Chrome da Flash Reklamları Durdurmaya Başlıyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi