Zehra Öney
Sosyal Medya

Twitter Tweet Karakter Limitini 10.000’e Çıkaracak

Kurulduğu günden bu yana sosyal medyayı şekillendirme konusunda ayrı bir yere sahip olan ancak 2015’te çalkantılı günler geçiren ve aylık aktif kullanıcı sayısında Instagram’ın gerisinde kalan Twitter, çıkış yolları aramaya devam ediyor. Bununla ilgili son gelişme de Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’den geldi.

Dorsey paylaştığı tweet’inde, Twitter’ın şimdiye kadarki alametifarikası olan 140 karakter sınırını kaldırmayı planladıklarını paylaştı. Buna göre, özellik aktif hale geldiğinde kullanıcılar 10.000 karaktere kadar uzunluktaki metinleri Twitter’da paylaşabilecekler. Twitter’ın Timeline’ında bu uzun tweet’lerin sadece ilk 140 karakteri görünecek ve kullanıcılar diledikleri uzun tweet’lerin tamamını butona basarak okuyabilecekler. İlgili özelliğin 2016’nın ilk çeyreğinin sonlarına doğru aktif hale gelmesi bekleniyor.

Twitter bu özellikle içerik alanında elini son derece güçlendirmiş olacak, buna şüphe yok. Özellikle haber siteleri gibi yoğun ve hızlı içerik üretim ve tüketiminin olduğu mecralar bu özellik sayesinde kullanıcılara daha detaylı içerik sunabilecekler. Ek olarak “flood” olarak adlandırılan ve Timeline’da art arda tweet paylaşımının da önüne geçilmiş olacak.

Sektörden kimi olumsuz yorumlar da alan özellik Twitter’ın çalkantılı sürecine ne gibi olumlu katkılar yapacak, hep birlikte göreceğiz.

Related posts

iOS Kullanıcıları Artık Uygulamaya Girmeden de Instagram’da Fotoğraf Paylaşabilecek

Zehra Öney

Apple iTunes’u Sonlandırıyor

Zehra Öney

Hindistan Facebook’un Free Basics Hizmetlerini Yasakladı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi