Zehra Öney
Robot Teknolojisi Trend Teknolojiler Yapay Zeka

Robotlar Evlere Giriyor

Robotlar Evlere Giriyor

Çok farklı alanlarda geliştirilen robotlar evlere girmeye hazırlanıyor.

Her geçen gün yapay zeka ve robot teknolojisinde yeni bir gelişme oluyor. Robotların yapabildikleri görevler artarken evlerde kullanılmak üzere geliştirilen robotları yakından tanıyalım.

Aeolus

Aeolus size buzdolabınızdan sevdiğiniz içeceği getirebiliyor, çocuğunuzun dağıttığı oyuncakları toplayabiliyor, elektrik süpürgesi ile temizlik yapabiliyor ve nerede olduğunu unuttuğunuz gözlüklerinizi bulabiliyor. Önümüzdeki yıl satışa çıkması beklenen Aeolus’un fiyatının 5 basamaklı olması bekleniyor.

Sony Aibo

Sony’nin geliştirdiği robot köpek Aibo, dokunmaya duyarlı panellere sahip. Evde yaşayan kişilerin seslerini ayırt edebilen Aibo, aynı zamanda burnunda bulunan kamera sayesinde görme engelli kullanıcılar için rehber köpek olarak da görev yapabiliyor. Şu sıralar sadece Japonya’da satılan Aibo’nun diğer ülkelerde ne zaman satışa sunulacağı henüz belli değil.

Buddy

Daha çok çocuklar ve yaşlılar için geliştirilen Buddy, çocuklara özel ders verebilirken aynı zamanda yaşlı kullanıcılara da göz kulak olabiliyor. Ayrıca yemek tarifleri öneren Buddy, hava durumu tahminlerini de paylaşabiliyor.

Baykuş Luka

Bu yılın sonlarına doğru satışa çıkması beklenen Baykuş Luka, hafızasında bulunan 50.000 kitabı çocuklara gece yatmadan önce ve diğer zamanlarda okumak için tasarlandı.

Siz bu robotlardan hangisine sahip olmak istersiniz?

Görsel: theguardian.com

Related posts

Ürünleri Sanal Dünyada Hareketlendiren Blippar Türkiye’de | Sonsöz

Zehra Öney

Drone’lar Yüksek Hızlı İnternet Altyapıları Kurmaya Yardım Ediyor

Zehra Öney

ABD, Tam Otonom Araçlara İzin Verme Üzerinde Çalışıyor

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi