Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Samsung 5 Kat Hızlı Hafıza Kartı Üretti

Teknoloji dünyasında ilk olarak 1999 yılında SanDisk, Panasonic ve Toshiba’nın standardize ettiği Secure Digital (SD) kartlar, o günden bu yana kullanıcıların vazgeçilmez hafıza çözümlerinden biri oldu. SD, miniSD kartlar daha çok depolanan verilere bilgisayar aracılığıyla erişilebilmesini sağlarken microSD kartlar cep telefonları için daha fazla hafıza kapasitesine ulaşmak amacıyla kullanıldı.

Teknolojiyle birlikte kullanıcıların hız konusundaki beklentileri de gün geçtikçe artıyor. Eski donanım ve yazılımların yavaşlığı yüzünden pek çok kullanıcı eski cihazlarını kullanmaktan vazgeçerek daha iyi donanım ve yazılıma sahip cihazlar alıyor. Bu sebeple de teknoloji dünyası her geçen gün daha hızlı çalışan cihazlar tanıtıyor.

Hafıza kartı alanında en son yenilik Samsung cephesinden geldi: Şirketin yeni tanıttığı UFS kartları saniyede 530 megabyte veri okurken, saniyede 170 megabyte’lık bir yazma hızına sahip.

32, 64, 128 ve 256 GB olarak piyasaya sunulacak olan ürünle Samsung’tan Jung-bae Lee bir açıklama yaptı: “256 GB’lık yeni UFS kartımız dijital dünyada yaşayan tüketiciler için ideal kullanıcı deneyimini sunacak ve en rekabetçi hafıza kart çözümünün üretimi için sektöre liderlik edecek. Yeni yüksek kapasiteli ve yüksek performanslı UFS kart serimizi tanıtmakla kullanıcı rahatlığını ve performansı her şeyin üzerine koyarak hafıza kart sektörünün büyüme paradigmasını değiştiriyoruz.”

Günümüzdeki standart hafıza kartları saniyede 90 megabyte’lık veri okuyabiliyor.

Related posts

Facebook Reklamverenlere Bire Bir Chat İmkanı Sunmaya Başlıyor

Zehra Öney

Yapay Zeka Sayesinde Tamamen Otomatik Market Alışveriş Dönemine Çok Yakınız

Zehra Öney

IBM, USB Bellek Kullanımını Yasakladı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi