Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Samsung Galaxy S6 Lansmanına Katılmaları İçin Çin’de İnsanlara Para Ödedi mi?

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un başı bugünlerde Çin’de gerçekleşen lansman ile dertte. Şirketin Çin’in Şangay kentinde Cuma günü gerçekleşen Samsung Galaxy S6 lansmanı için 500 kişiye 30 yuan (4.80 dolar) ödediği iddiası kısa sürede tüm dünyaya yayıldı.

Etkinliğin kalabalık görünmesi için Samsung’un böyle bir yöntemi tercih ettiği iddialarına cevap Samsung’dan geldi. Şirket, basın toplantısına 1100 kişinin katıldığını ve hiçbir şart ve koşulda katılımcılara herhangi bir ücret ödenmediği bilgisini verdi. Şirket ek olarak bu tür bir haberin nasıl ortaya çıktığını da araştırdıklarını resmi bloglarından duyurdu. Şirketin yazılı açıklamasına (http://global.samsungtomorrow.com/a-news-report-claiming-samsung-hired-people-to-pretend-as-fans-at-the-galaxy-s6-launching-event-in-shanghai-china-was-found-groundless/) linkinden ulaşabilirsiniz.

Samsung geçtiğimiz yıl Çin’de Pazar payı kaybı yaşadı: Pazar araştırma şirketi Kantar’ın raporuna göre iPhone Çin’de en popüler telefon konumundayken, geçtiğimiz Aralık ve Şubat arasındaki dönemde Apple’ın Pazar payı %27.6’ya yükseldi. iPhone 6 ise bu dönemde %10.2’lik Pazar payı elde etti.

Related posts

YouTube Müzik Servisini 22 Mayıs’ta Kullanıma Sunuyor

Zehra Öney

Uber’in Sürücüsüz Araçları Pittsburgh Yollarında

Zehra Öney

Alışveriş Davranışlarına En Çok Etki Eden Uygulama Hangisi?

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi