Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Samsung’dan Önemli Adım: Şirket, Fabrikaları ve Ofislerinde Yenilenebilir Enerji Kullanacak

Samsung’dan Önemli Adım: Şirket, Fabrikaları ve Ofislerinde Yenilenebilir Enerji Kullanacak

Samsung, çevre konusunda önemli bir adım attı.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung, mobil teknolojiler başta olmak üzere pek çok alanda faaliyet gösteren devasa bir şirket. Fortune 500 Listesinin global listesinde 15. sırada bulunan şirket, ülkesi Güney Kore için de önemli bir itici güç: Çünkü 2013’te şirketin gelirleri Güney Kore’nin gayri safi milli hasılasının kabaca %20’sini oluşturuyor.

Böylesi büyük bir şirketin piyasaya sunduğu ürün ve hizmetler kadar, aldığı yönetim kararlarının da global çapta etkisi oluyor ve Samsung bu konuda önemli bir adım daha attı.

Tech Crunch tarafından yayınlanan habere göre şirket, kendisine ait fabrika ve ofislerinde yenilenebilir enerjiye geçme kararı aldı.

Şirketin Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’de bulunan kendi fabrikaları ve ofislerinde yenilenebilir enerjiye geçiş süreci başlamakla birlikte tamamında aktif olması 2020 yılını bulacak.

Asya pazarında yenilenebilir enerjiye geçen ilk şirket olan Samsung’un 38 binasından 17’si Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’de bulunuyor. Şirket, diğer ülkelerdeki binalarında da yenilenebilir enerjiye geçebileceğini belirtiyor.

Related posts

Mobil Uygulamalar Milyoner Yapıyor

Zehra Öney

MMA 2015 Global Smarties Kazananları Açıklandı

Zehra Öney

İlaç Firmaları Reklam Yoluyla Doktorların İlgisini Ne Kadar Çekebiliyor?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi