Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Samsung, Kırılmaz Ekran Geliştirdi

Samsung, Kırılmaz Ekran Geliştirdi

Samsung, kırılmaz ekran geliştirerek cep telefonu sektörü için önemli bir adım attı.

Cep telefonlarımız günlük yaşamımızın önemli bir parçası haline geldi. Bununla birlikte cep telefonu kullanımında kullanıcıların başına en çok gelen sorunlardan biri de ekranın çatlaması ya da kırılması oluyor. Samsung bu konuda önemli bir aşama kaydetti.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung’un kendi resmi sitesinde yayınladığı duyuruya göre, şirket, kırılmaz ekran geliştirdi.

Samsung’un geliştirdiği esnek ve kırılmaz altyapılı OLED panel ve bu panelin üzerine bindirilen pencere, kırılmaz olarak onay almayı da başardı. ABD Çalışma Bakanlığına bağlı Occupational Safety and Health Administration için çalışan resmi test şirketi UL (Underwriters Laboratories) tarafından kırılmaz olarak onaylanan panel sayesinde Samsung, cep telefonu sektöründe önemli bir gelişmeye imza attı.

Günümüzdeki esnek ekranlar, camla kaplı bir yapıda üretiliyor ve bu da bu ekranların ciddi bir darbede kırılmasına sebep oluyor.

Samsung İletişim Ekibi Genel Yönetmeni Hojung Kim, “Kuvvetlendirilmiş plastik panel, sadece kırılmaz özelliğiyle değil, aynı zamanda cama çok benzemesi, hafifliği, geçirgenliği ve sertliği sebebiyle de taşınabilir cihazlar için çok uygun.” sözleriyle panel hakkındaki görüşlerini paylaştı.

ABD Savunma Bakanlığı tarafından belirlenen askeri standartlarda test edilen Samsung’un yeni paneli, 1,2 metre yükseklikten düşüş testlerine tabi tutuldu. 26 kez yapılan bu testlerin hepsini geçen panele ayrıca 71 derecelik yüksek ve -32 derecelik düşük sıcaklıklarda da test uygulandı. Tüm bu testler sonucunda normal çalışmasına devam eden ekranın önünde ya da kenarlarında herhangi bir hasar oluşmadı.

Ekran ayrıca askeri standartların da üzerinde test edildi ve 1,8 metre yükseklikten düşmesine rağmen hasar görmeden çalışmaya devam etti.

Görsel: Samsung

Related posts

LG G4’ün Piyasaya Çıkacağı İlk Ülkelerden Biri de Türkiye

Zehra Öney

The New York Times İlk Blipp’lenebilir Reklamını Yayınladı

Zehra Öney

Super Mario Run Nintento’yu Nasıl Etkiledi

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi