Zehra Öney
Sosyal Medya

Twitter’ın Hisseleri Bir Günde Yüzde 20 Düştü

Twitter’ın Hisseleri Bir Günde Yüzde 20 Düştü

Twitter’ın 2018 ikinci çeyrek raporu açıklandı.

Geçtiğimiz haftalarda Twitter, olağandışı bir oranda tweet gönderen ya da bloklanan kullanıcı hesaplarını kilitlemiş ve hesaplarını doğrulamayan kullanıcıları takipçi listelerine dahil etmemeye başlamıştı. Bu karar sonrasında milyonlarca hesap silinmiş ve pek çok hesabın takipçi sayılarında büyük düşüşler yaşanmıştı.

2018 ikinci çeyrek gelirlerini açıklayan Twitter, hisselerinde büyük düşüş gördü. CNBC tarafından yayınlanan habere göre, Twitter’ın hisseleri, 2014’ten bu yana en büyük düşüşünü yaşadı.

Bundaki en büyük sebep, Twitter’ın aylık aktif kullanıcı sayısında yaşanan gerileme: 2018’in birinci çeyreğinde 336 milyon olan Twitter’ın aylık aktif kullanıcı sayısı, 2018’in ikinci çeyreğinde 335 milyona geriledi.

Twitter’ın ikinci çeyrekte elde ettiği gelir ise 711 milyon dolar olarak gerçekleşti. Twitter’ın hisse başına kazancı 17 cent oldu.

İkinci çeyrek raporunun açıklanmasının ardından Twitter’ın hisselerinde büyük düşüşler yaşandı ve günün sonundaki değer kaybı %20,54’e ulaştı. Bu, 2014 Şubat ayında yaşanan %24’lük değer kaybının ardından Twitter tarihindeki en yüksek ikinci düşüş olarak kayıtlara geçti.

Related posts

Facebook Mobil Reklamlarını Daha İnteraktif Yapacağını Cannes’da Duyurdu

Zehra Öney

Kullanıcıların Yüzde 91’i Facebook’a Mobilden Giriş Yapıyor

Zehra Öney

“Çerez” Davası: Belçika Mahkemesi Facebook’a Üye Olmayanların Online Hareketleri İzlendiği için Facebook’a Ceza Kesti

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi