Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Trend Teknolojiler

Sanal Kokteyl, Vocktail, Yeni Bir Deneyim Sunuyor

Sanal Kokteyl, Vocktail, Yeni Bir Deneyim Sunuyor

Su içerken en sevdiğiniz kokteylin tadını almak artık mümkün.

Teknoloji dünyasında pek çok yenilikle karşılaşıyoruz. Bunlardan bir tanesi ise, son derece dikkat çekici bir noktada duruyor: Vocktail. İngilizce sanal (virtual) ve kokteyl (cocktail) kelimelerinin birleştirilmesi ile ismini alan Vocktail, kullanıcılarına yepyeni bir içecek deneyimi sunuyor.

Koku, tat ve görme duyularının tamamını aynı anda uyarabilen Vocktail, 3 boyutlu yazıcı ile basılan ve tüm uyaranları içeren bir kokteyl bardağı şeklinde. Kullanıcılar içine isterlerse su, isterlerse tadını zenginleştirmek istedikleri içecekleri koyabiliyorlar.

“Koku odaları” olarak isimlendirilen 3 adet koku kartuşu ve 3 adet mikro hava pompası sayesinde içeceğin aromasına ait koku yayılıyor ve bu sayede örneğin su içerken “başka” bir içecek içiliyormuş algısı oluşturuluyor. Başka bir içecek içerken ise onun kokusu daha da güçlendiriliyor.

Vocktail ayrıca LED’ler aracılığıyla içeceğin rengini de değiştiriyor.

Ek olarak Vocktail, dili ve tat alma duyularını harekete geçirmek için elektrotlar kullanıyor. Bu sayede ekşi, acı ya da tuzlu tat oluşturmak için içim sırasında dili uyarıyor.

Diyet yapanlar, Vocktail sayesinde gün boyu su içerken diledikleri kokteyli içiyor“muş gibi” hissedebilir ve aldıkları kalori miktarını azaltabilirler.

Siz Vocktail’i denemek ister misiniz?

Görsel: forbes.com

Related posts

iOS 8.4 Yayınlandı

Zehra Öney

Dünyada Mobil İnternet Kullanımı Ne Durumda?

Zehra Öney

Bill Gates Şimdiye Kadarki En Büyük Hatasının Android Fırsatını Kaçırmak Olduğunu Söyledi

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi