Zehra Öney
Sosyal Medya

Snapchat’in Günlük Aktif Kullanıcısı Twitter’dan Daha Fazla

Snapchat, kurulduğu günden bu yana özellikle gençler arasındaki popülerliği ile öne çıkan bir uygulama oldu. Son dönemde ise kullanıma sunduğu yeni görsel sticker’ları ve yeni baştan sunduğu sohbet özellikleri ile Snapchat, son derece büyük bir ivme yakaladı. Bu yenilikler ile gençler kadar diğer kitlelerin de ilgisini çekmeye başlayan Snapchat’in büyümesi devam ediyor.
Bloomberg’ün yayınladığı son habere göre ise, Snapchat’in günlük aktif kullanıcı sayısı, Twitter’ın günlük aktif kullanıcı sayısını geçti. 2006 yılında kurulan Twitter’ın günlük aktif kullanıcı sayısı 140 milyondan daha azken, Instagram’ın günlük kullanıcı sayısı ise 150 milyonu geçti. Twitter’ın aylık aktif kullanıcı sayısı ise 310 milyon olarak açıklanmıştı.
Twitter, kullanıcı sayısı bakımından son derece yoğun kullanıma sahip olsa da özellikle 2015 yılından itibaren durağan bir seyir izliyor. Instagram’ın aylık aktif kullanıcı sayısının 2015 yılında Twitter’ı geçmesinin ardından, Snapchat’in de günlük aktif kullanıcı sayısında Twitter’ı geçmesi, sektördeki trendlerin nasıl da hızla değiştiğinin en önemli göstergelerinden biri.
Twitter’ın yeni kullanıcı kazanmak için çabaları sürse de Snapchat’in büyüme hızının sektörü nasıl etkileyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Related posts

Viber Sohbetleri Herkese Açık Hale Getirme Özelliği Sunmayı Planlıyor

Zehra Öney

Google+ Videoları Otomatik Olarak İyileştirmeye Başladı

Zehra Öney

Emoji’ler de Mahkemede Niyet Göstergesi Olarak Kabul Ediliyor

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi