Zehra Öney
Sosyal Medya

Snapchat’te Günlük Video İzlenme Sayısı 6 Milyara Ulaştı

Video, günümüz internet dünyasının en hızlı büyüyen kanallarından biri. Sadece izlenme sayısı olarak değil, reklam harcamalarında da videoya doğru önemli bir geçiş mevcut. Bunun en önemli sebebi ise, kullanıcıların video içeriği her geçen gün daha fazla tüketmesi. Bununla ilgili en çarpıcı verilerden biri, YouTube’daki 1 milyar barajı. En çok izlenen videolara bakıldığında, 1 milyar barajını aşmak birkaç yıl önce çok zor bir durumken, günümüzde artık Nisan ayında yüklenen Wiz Khalifa ve Charlie Puth’ın “See You Again” videosu yaklaşık 6 ay içinde 1 milyar barajını aşmıştı. Son olarak da Adele’in “Hello” videosu bu alanda yeni bir rekora imza atacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde üçüncü çeyrek verilerini açıklayan Facebook, günlük video izlenme sayısının 8 milyara ulaştığını paylaşmıştı. Video ile ilgili en önemli mecralardan biri haline gelen Facebook’un bu alanda başka bir rakibi daha var: Snapchat.

Özellikle gençler arasında çok popüler olan ve henüz kullanıcı sayısı Facebook kadar büyük olmayan Snapchat, günlük video izlenme sayısının 6 milyara ulaştığını paylaştı.

Bu veri oldukça önemli, çünkü Mayıs ayında Financial Times’ın yayınladığı  rapora göre, Snapchat’in günlük video izlenme sayısı 2 milyardı. Snapchat’in 6 ay içinde video izlenme sayısını 3 kat artırması sektör açısından son derece önemli.

 

Related posts

Facebook Lite, 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Zehra Öney

Facebook, Kripto Para ve Coin Arzı Reklamlarını Yasaklıyor

Zehra Öney

YouTube Ücretli Servisi YouTube Red’i Kullanıma Açıyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi