Zehra Öney
Robot Teknolojisi Trend Teknolojiler Yapay Zeka

Sony’nin Yapay Zekaya Sahip Robot Köpeği Aibo, ABD’de Satışa Çıkıyor

Sony’nin Yapay Zekaya Sahip Robot Köpeği Aibo, ABD’de Satışa Çıkıyor

Sony’nin geliştirdiği Aibo, yapay zeka ve bulut teknolojisine sahip.

Daha önceki aylarda, robot teknolojisinde evlerde kullanım üzerine tasarlanan robotları tanıtmıştım. O yazıda yer verdiğim Sony’nin geliştirdiği Aibo’nun dikkat çeken özelliklerinden biri de görme engelli kullanıcılar için rehber köpek olarak görev yapabiliyor olmasıydı.

Japoncada “ahbap/ortak” anlamına gelen Aibo, ilk olarak 1999 yılında geliştirildi ve 19 yılda dört farklı nesil olarak üretildi. Dördüncü nesli Ocak ve Şubat 2018 aylarında satışa çıktı.

Japonya’da satışta olan Aibo, Amerika Birleşik Devletleri’nde de satışa çıkıyor.

Tech Crunch tarafından yayınlanan habere göre, Aibo’nun ABD lansmanı kapsamında özellikleri yakından tanıtıldı. Sahibiyle bir bağ geliştiren ve öğrenmeye devam eden Aibo, kendi kişiliğini geliştiriyor. 100 adede kadar farklı yüzü tanıyabilen Aibo, sahibinin daha çok ilgilendiği kişileri hatırlayarak ve bu bilgiyi de saklayarak onlara karşı da arkadaşlık geliştiriyor.

Günlük etkinliğe bağlı olarak her Aibo modeli, kendi kişiliğini geliştiriyor. Aibo’nun fiyatı ise 2899 dolar olarak açıklandı. 3 yıllık bulut hizmeti ve oyuncakları da bu fiyata dahil olan Aibo’nun ön siparişi Eylül ayında başlayacak.

Siz Aibo’yu nasıl buldunuz?

Related posts

Boston Dynamics’in Robotu 2019’da Satışa Çıkacak

Zehra Öney

Apple CEO’su Tim Cook: “Artırılmış Gerçeklik, Sanal Gerçeklikten Daha Büyük Olacak”

Zehra Öney

Sizin Adınıza Arkadaşlarınıza Cevap Yazacak Yapay Zeka Yolda

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi