Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya Trend Teknolojiler Yapay Zeka

Sosyal Medya İçeriklerinizi Yapay Zekanın Yazmasını İster misiniz?

Sosyal Medya İçeriklerinizi Yapay Zekanın Yazmasını İster misiniz?

“Bu içerik yapay zeka tarafından yazılmıştır.” Yakın zamanda bu tür bilgilendirme notları ile pek çok yerde karşılaşacağız gibi görünüyor. Yapay zeka teknolojisinin yapabileceklerinin bir sınırı olmadığını daha önce yapay zeka tarafından bestelenen şarkıda görmüştük. Şimdi de yeni bir sosyal medya aracı yapay zekanın sunduğu avantajları kullanıyor.

San Francisco’da geliştirilen ve Pi olarak isimlendirilen yapay zekaya sahip sosyal medya aracı, içeriklerin etkileşim oranlarını, alabileceği beğeni ve paylaşımları tahmin edebiliyor. Daha da önemlisi, Pi, hangi içeriklerin daha iyi geri dönüş aldığını öğrenip içerik önerisinde bulunuyor, hatta içerik bile üretebiliyor.

Pi, içeriklerin etkileşim oranlarının az olacağını %85, ortalama ya da yüksek oranda etkileşim alacağını ise %80 oranında doğru tahmin edebiliyor.

Yakın zamanda yapay zeka tarafından çekilen filmler, yayınlanan kitap ya da albümler ve sosyal medya içerikleri ile daha çok karşılaşacağız. Siz bu olasılık hakkında ne düşünüyorsunuz?

Related posts

Twitter’ın Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı 1 Senede 8 Milyon Arttı

Zehra Öney

Galaxy S7 Basınca Duyarlı Ekrana Sahip Olacak

Zehra Öney

Apple Watch 10 Nisan’da Ön Siparişe Çıkıyor

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi