Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Teknoloji Devlerinden Biri Foursquare’i Satın Alabilir

 

Mobil pazarın bir dönemine damga vuran yer bildirim uygulaması Foursquare, 2 yıl öncesine kadar son derece başarılı bir iş modeli olarak piyasa değerlemesini 650 milyon dolara kadar yükseltmiş ve borsaya açılma planları yapıyordu. Ancak uygulamanın popülerliği azalmaya başladığında işler beklendiği gibi gitmemeye başladı. Foursquare borsaya açılamadı, piyasa değeri düşmeye başladı.

Bu durumu lehine çevirmek için ikiye bölünerek Swarm adlı bir uygulama yaratan ve kullanıcılarının yer bildirimini bu uygulama üzerinden yapmalarına olanak sağlayan şirketin kendi ana uygulaması daha çok yeni yerler keşfetmeye yönelikti. Bu sayede özellikle marka tarafından gelir modeli oluşturmayı planlayan şirketin bu planlarının da çok fazla başarıya ulaştığını söyleyemeyiz.

Şirketin piyasa değerlemesini 250 milyon dolara yükseltmek için 20 ya da 40 milyon dolarlık yeni bir yatırım turuna çıkmaya hazırlanan Foursquare aynı zamanda potansiyel alıcılarla da görüşüyor. Şirketin halihazırda yatırımcılarından biri olan Microsoft, Google, Facebook, Yahoo, Apple, Amazon ve Twitter Re/Code’a göre potansiyel alıcılar.

Foursquare’in akıbeti ne olacak, hep birlikte göreceğiz.

Related posts

YouTube’un Müzik Servisi 12 Ülkede Daha Kullanıma Sunuldu

Zehra Öney

Oculus 2016’da Piyasaya Çıkıyor

Zehra Öney

Facebook at Work Yayınlandı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi