Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Uber 3,5 Milyar Dolarlık Şimdiye Kadarki En Önemli Yatırımını Aldı

Dünyanın en çok kullanılan yolculuk servislerinden Uber, yatırım turlarına devam ediyor. G serisi yatırım turunu tamamladığını duyuran Uber, şimdiye kadarki en önemli yatırımını aldı.
Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu’ndan 3.5 milyar dolarlık yatırım alan Uber’in bu yatırımla birlikte piyasa değerlemesi de 62.5 milyar dolara ulaştı. Bu yatırımla birlikte Orta Doğu’daki genişlemesini sürdürmeye devam edecek Uber’in halihazırda Suudi Arabistan, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki faaliyetleri devam ediyor. Orta Doğu bölgesinde Uber’in 395.000’den fazla aktif sürücüsü bulunuyor.
2014’ten bu yana Suudi Arabistan’da faaliyet gösteren ve ülkedeki yolcularının %80’inin kadınlardan oluştuğunu açıklayan Uber’den gelen açıklamada, şirketin kurucusu Travis Kalanick yatırımla ilgili “Suudi Arabistan’daki varlığımız, Uber’in yolcular, sürücüler ve şehirlerin nasıl fayda sağladığının muhteşem bir örneğidir ve onların ekonomik ve sosyal reformlarını desteklemeye ortak olmak istiyoruz.” dedi.
Dünya çapında 66 ülkede ve 449 şehirde faaliyet gösteren Uber’in aldığı bu yatırımın yolculuk sektörüne olan etkilerini hep birlikte göreceğiz.

Related posts

iPhone Kullanıcıları da WhatsApp’tan Sesli Arama Yapabilecek

Zehra Öney

Makaralı Filme Sahip Fotoğraf Makinelerine Elveda: Canon, Son Makinesini Sattı

Zehra Öney

İngilizlerin Mobil Tatil Alışkanlıkları Nasıl?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi