Zehra Öney
Genel

Ustream’i de Satın Alan IBM Video Yayın Alanına Yoğunlaşıyor

IBM’in 2013 yılından bu yana yatırım yaptığı video alanındaki son satın alımı Ustream oldu. 2013 yılında, büyük ölçekli dosya transfer şirketi olan Aspera’yı satın almıştı. Başta Netflix ve iTunes (Apple) olmak üzere pek çok video içerik servisinin kullandığı Aspera’yı satın alan IBM’in sonraki hamlesi, Cleversafe’i satın almak olmuştu. Bulut tabanlı video depolama servisi olan Cleversafe ile, video alanında elini güçlendiren IBM, son olarak geçtiğimiz Aralık ayında Clearleap bulut tabanlı video düzenleme servisini satın almıştı.

Video merkezli bu üç satın almanın ardından IBM dün, canlı yayın servisi sunan Ustream’i satın aldığını duyurdu. 2007’de kurulan ve dünya çapında 80 milyondan fazla izleyiciye canlı yayın servisi sunan Ustream’in popülaritesi, Periscope, Meerkat gibi mobil tabanlı canlı yayın uygulamalarının kullanıma sunulmasıyla azalmış olsa da hala canlı yayın alanının en önemli kanallarından biri.

Bu satın alımla birlikte, IBM video alanında tam servis hizmet sunmayı planlıyor. Ücretin açıklanmadığı satın alma ile birlikte IBM’in yakın zamanda video alanında nasıl bir pozisyon alacağını hep birlikte göreceğiz.

 

Related posts

Amazon Üçüncü Çeyrek Gelirlerini Açıkladı

Zehra Öney

Google İkinci Çeyrekte 3,93 Milyar Dolar Kar Açıkladı

Zehra Öney

Tarayıcı ve Arama Motoru Savaşlarında Yeni Round

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi