Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Vine Uygulaması “Vine Camera” Olarak Yoluna Devam Edecek

Vine Uygulaması “Vine Camera” Olarak Yoluna Devam Edecek

Ekim 2016’da kapatılacağı duyurulan, bir dönemin fenomen uygulaması Vine, “Vine Camera” ismiyle yoluna devam edecek.

2012 yılında yayın hayatına başlamadan Twitter tarafından satın alınan Vine, bu sayede pazara hızlı bir giriş yapmış ve dünya çapında pek çok kullanıcıya ulaşmıştı. 6 saniyelik videoların paylaşıldığı Vine, kendi fenomenlerini yaratmış ve bu fenomenlerin Vine’ları milyonlarca kullanıcı tarafından takip edilmişti. Bir dönem aylık aktif kullanıcı sayısı 200 milyonlara ulaşan Vine’ın popülerliği ise giderek azalmıştı. Bu popülerlik azalışında Snapchat’in ve Instagram’ın popülerleşmesinin rolü olduğu da biliniyor.

Kendi alanında bir dönem başarılı olsa da geçtiğimiz Ekim ayında, Twitter, Vine uygulamasının kapatılacağını belirtmişti. Kullanıcılar ise uygulamada paylaştıkları videoları telefonlarına indirebilme özelliği sunulmuştu. Ek olarak kullanıcılar vine’larının URL adreslerini kendilerine e-posta olarak gönderebilecekler.

Ocak ayında ise asıl büyük değişiklik gerçekleşecek: Vine uygulamasının adı “Vine Camera” olacak, ancak kullanıcılar uygulama üzerinde herhangi bir video yayınlayamayacaklar. Kullanıcılar hala 6 saniyelik videolar çekebilecekler, ancak bu videoları ya telefonlarına kaydedebilecekler ya da Twitter’da paylaşabilecekler.

Ek olarak, Vine’daki içerik üreticilerinin takipçilerinin Twitter hesaplarına eklenmesi de söz konusu: Bu amaçla kullanıcılara önümüzdeki günlerde Twitter’da takip etme bildirimleri gönderilecek.

Related posts

Instagram Reklamlar İçin Facebook’un Altyapısını Kullanacak

Zehra Öney

Apple, Çin’de Binlerce Kumar Uygulamasını App Store’dan Kaldırdı

Zehra Öney

Shake Shack Mobil Uygulama Üzerinden Sipariş Almaya Başladı

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi