Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Yemek Siparişlerinde Ücretli Üyelik Dönemi Başladı

Yemek Siparişlerinde Ücretli Üyelik Dönemi Başladı

Postmates ve Amazon Restaurants’tan sonra Deliveroo da aylık ücret sistemine geçen üçüncü yemek sipariş servisi oldu…

Türkiye’de olduğu gibi, internetten yemek sipariş etmek, son derece yaygın bir günlük yaşam alışkanlığı. Türkiye’de Yemek Sepeti’nin öncüsü ve lideri olduğu sektörde, sipariş servisleri, servis ücreti ya da teslimat ücreti almıyorlar. Oysa yurt dışında durum böyle değil: Pek çok şirket, kullanıcılarından çeşitli miktarlarda servis ücreti ya da teslimat ücreti tahsil ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde ise Haziran ayında Postmates, kullanıcılarına aylık üyelik ücreti sunmaya başladığını duyurmuştu: İlk olarak ortalama kullanıcılara göre daha çok ve düzenli olarak sipariş veren kullanıcılara sunulan “Postmates Plus Unlimited” ile kullanıcılar aylık 9,99 dolar ödeyerek, 25 dolar ve üzerindeki “plus” siparişlerinde ücretsiz teslimat ayrıcalığından yararlanmaya başlamışlardı. Postmates, yemek siparişlerinin yanı sıra kozmetik ürünlerinden kıyafetlere kadar pek çok farklı alanda teslimat servisi sunuyor.

Amazon’un Restaurants servisi de benzer bir yaklaşıma sahip: Amazon Prime üyelerine sunulan servis kapsamında, kullanıcılar İngiltere’de 15 Pound üzerindeki siparişlerinde ücretsiz teslimat alıyorlar. Servis Amerika Birleşik Devletleri’nde de kullanımda.

İngiltere’de yemek siparişi ve teslimatı alanında önemli bir yere sahip olan Deliveroo da üyelik sistemini kullanıma sundu. Bu kapsamda, sipariş başına ortalama 2,5 Pound olan teslimat ücreti, Deliveroo Plus üyelerinden alınmayacak.

Deliveroo Plus’ın aylık ücreti 8,99 ve yıllık ücreti ise 89 Pound olarak açıklandı: Servis ilk olarak Manchester, Birmingham, Edinburgh, Glasgow, Brighton ve York şehirlerinde kullanıma sunuldu.

Related posts

Samsung’un Yeni Sanal Gerçeklik Cihazı Gear VR Piyasaya Çıktı

Zehra Öney

3 Yıllık Blippar Twitter’dan Önce Ofis Kurdu | Sabah

Zehra Öney

Lalamove ile Taşımacılık Sektörü de Artık Mobil

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi