Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

YouTube Yeni Oyun Merkezli Uygulamasını Yayınlayacak

Dünyanın en büyük video portali YouTube, sadece oyunlarla ilgili içeriklerin yer alacağı uygulamasını yayınlamaya hazırlanıyor. Online video alanında Facebook’un yükselişe geçtiği, Twitch gibi kategori bazlı video içerik uygulamaları ile rekabette geride kalmamak için YouTube’un böyle bir karar aldığı ile ilgili spekülasyonlar sektörde konuşulmaya şimdiden başlasa bile, YouTube’daki oyun içeriklerinin ne kadar popüler olduğu da bilinen bir gerçek.
Oyunlar, YouTube’un Müzik kanalından sonra en çok takip edilen kategorisini oluşturuyor. Bununla birlikte YouTube’un 37 milyon takipçisiyle en çok takip edilen kanalı ise oyunlar ile ilgili video hazırlayan PewDiePie. Bunun yanı sıra özellikle Minecraft evreniyle ilgili videolar hazırlayan SkyDoesMinecraft da 11 milyon üyesiyle en çok takipçiye sahip 19. YouTube kanalı olma özelliğini sürdürüyor. Oyunların bu denli popüler olması, YouTube’un da sadece oyunlar ile ilgili dikey bir mobil uygulama geliştirmesini sağladı.
Bu yaz ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de yayınlanacak olan uygulama, yakın zamanda dünya çapında kullanıcılarla buluşacak. YouTube 25.000 oyun ile ilgili içerikleri kullanıcıların izleme alışkanlıklarına göre göstermeye başlayacak.

Related posts

Üçüncü Çeyrekte Akıllı Telefon Pazarı Nasıldı?

Zehra Öney

Galaxy S7 Basınca Duyarlı Ekrana Sahip Olacak

Zehra Öney

Twitter Reklam Platformunu Twitter Dışına Genişletiyor

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi