Zehra Öney
Sosyal Medya

YouTube’daki Bir Kanal Satıldı

YouTube’daki Bir Kanal Satıldı

Eğlence dünyasının yeni trendi bu olabilir mi?

YouTube, günümüzün en çok ziyaret edilen video sitesi. İçerisinde milyonlarca kanal, milyonlarca video bulunuyor ve her dakika binlerce saat uzunluğunda videolar yükleniyor. Dünyanın bu en büyük video portalı, kendi star’larını yarattı ve milyonlarca kişiyi fenomen (ve zengin) haline getirdi. Ek olarak ünlüler de kendi YouTube kanallarını açarak hayranlarıyla buluştular ve pek çok eğlence şirketi sahip oldukları portföyleri YouTube üzerinden sunmaya başladı.

Peki YouTube’da “ünlü” olan bir kanalın satılması hakkında ne düşünürsünüz?

BBC’de yayınlanan habere göre, bu da gerçek oldu: Little Baby Bum isimli, Londralı bir çift tarafından 2011 yılında kurulan ve aradan geçen süre içerisinde videoları 17,5 milyar izlenme sayısına ulaşan kanal, Moonbug firması tarafından satın alındı. Satın alım tutarı açıklanmadı. Sektörü takip edenler, satışın milyonlarca Pound değerinde olduğunu tahmin ediyorlar.

Little Baby Bum kanalında çocuk şarkıları yayınlanıyor ve yayınladıkları videolar uzun süreli; yani uzunluğu 1 saati bulabilen şarkı videoları çoğunlukta. Kanal bunu, ebeveynlerin sürekli “oynat” tuşuna basmalarının önüne geçmek için yapıyor. Ek olarak videolarda 3 boyutlu karakterler de yer alıyor.

Bu satış, YouTube’un geleceğinde bu tür satın alımlarla çokça karşılaşacağımızın ilk adımlarından biri olabilir.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Görsel: Little Baby Bum / YouTube

Related posts

Dijital Dönüşüm: Markalar ve Şirketler Neler Yapmalı?

Zehra Öney

Reddit Büyük Bir Yatırım Turu Planlıyor

Zehra Öney

Facebook Markaları Daha Fazla Reklam Vermeye Zorluyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi