Zehra Öney
Kripto Para

ABD Merkez Bankasından Kendi Kripto Parasını Geliştirme Hakkında Yorum Geldi

ABD Merkez Bankasından Kendi Kripto Parasını Geliştirme Hakkında Yorum Geldi

ABD Merkez Bankası (FED) New York Başkanı William Dudley, kripto para hakkında konuştu.

Bitcoin ve diğer kripto paraların ulaştığı popülerlik ve kazandıkları yaygınlık sonrasında pek çok farklı ülkede kripto para konusundaki çalışmalar hızlandı. Örneğin Rusya’da devasa bir “maden” inşasına başlandı, Estonya kendi kripto parasını hayata geçirmeye hazırlanıyor, Dubai’de emCash kullanıma sunuldu ve daha pek çoğu.

ABD Merkez Bankası (FED) ise çok uzun süredir Amerika Birleşik Devletleri’nin para politikasının yanı sıra dünya para piyasalarına yön veren yapısıyla finans dünyasının en önemli merkezlerinden biri. Peki FED, kripto para konusuna nasıl bakıyor dersiniz? Bu konuda şimdiye kadarki en önemli açıklama, Banka’nın New York Başkanı William Dudley’den geldi.

Reuters tarafından yayınlanan habere göre, Dudley’e, üç gün içerisinde iki kez Bitcoin hakkında soru soruldu. Kripto paraların halihazırda FED’in radarında olduğunu belirten Dudley, Rutgers Üniversitesinde görüşlerini ifade etti: “Bu noktada FED’in dijital para sunması hakkında konuşmak için son derece erken. Ama düşünmeye başladığımız bazı şeyler var: Dijital bir paraya sahip olmak ne anlama gelir, onu (kullanıma) sunmak ne anlama gelir, ona gerçekten de ihtiyacımız var mı? Ancak ben Bitcoin hakkında oldukça dikkatli olurdum çünkü o istikrarlı bir tasarruf aracı değil ve bir para biriminde olmasını istediğiniz karakteristiklere sahip değil.”

Siz Dudley’e katılıyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyorum.

Görsel: REUTERS / Lucas Jackson / File Photo

Related posts

Bitcoin’in Değeri 10.000 Doların Üzerine Çıktı

Zehra Öney

Venezuela, Kripto Parası “Petro”yu Ön Satışa Sundu, Ağır Eleştiriler Gelmeye Başladı

Zehra Öney

Rusya, Kripto Para Konusunda Atağa Geçti, Devasa Bir “Maden” İnşa Ediyor

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi