Zehra Öney
Sürücüsüz Araçlar Trend Teknolojiler

Çinli BYD Sürücüsüz MonoRay Sistemini Tanıttı

Çinli BYD Sürücüsüz MonoRay Sistemini Tanıttı

Çin’in en büyük elektrikli otomobil üreticisi BYD, sürücüsüz monoray sistemini tanıttı.

Sürücüsüz araçlardan sonra sıra sürücüsüz monoraylara geldi. Aslında dünyanın pek çok yerinde otomatik trenler hizmet veriyor. Örneğin Londra’daki metro sisteminde bazı hatlardaki trenler otomatik olarak işliyor, vatmanlar sadece kapıların açılış ve kapanışlarını kontrol ediyorlar. Ancak Çin’de tanıtılan yeni örnek, tamamen sürücüsüz bir modeli kapsıyor.

China Daily tarafından yayınlanan habere göre, Çin’in en büyük elektrikli otomobil üreticisi BYD, Yinchuan bölgesinde sürücüsüz olarak hizmet verecek monoray sistemini tanıttı.

SkyRail olarak isimlendirilen sistem, geçtiğimiz Ağustos ayında vatmanlı servise başlamıştı. Ancak 2018’in ikinci yarısından itibaren tüm sistem sürücüsüz olarak hizmet verecek. BYD, geçtiğimiz Çarşamba günü sistemin tanıtımını yaptı. Sistem, Çin’in ilk sürücüsüz monoray sistemi olacak.

BYD’nin Yönetim Kurulu Başkanı Wang Chuanfu, sistemin Çin’deki yaklaşık 20 şehirde daha yapım anlaşması olduğunu ayrıca Mısır ve Filipinler’de de yakın gelecekte kullanılacağını belirtti.

Şirket ayrıca havalimanı, liman gibi belirli lokasyonlarda sürücüsüz otobüsler ile yolcu taşımayı da hedefliyor.

Görsel: chinadaily.com.cn

Related posts

Kablosuz Şarj Konusunda “Sınırlar” Kalkıyor

Zehra Öney

Çiçeklerin Artık Bir Bakıcısı Var: Robotlar!

Zehra Öney

Amazon Nesnelerin İnterneti Asistanı Echo’yu Tanıttı

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi