Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sanal Gerçeklik Trend Teknolojiler

Sony Sanal Gerçeklik Projesinin İsmini Açıkladı: PlayStation VR

Oculus Rift ile başlayan ve pek çok ürünle devam ederek günden güne daha heyecan verici bir noktaya doğru ilerleyen sanal gerçeklik alanında, Sony de geçtiğimiz Mart ayında kendi başlığını “Project Morpheus” adıyla tanıtmıştı.

5.7 inç OLED Full HD ekrana sahip olan, 120 Hz yenileme hızı bulunan ve 100 derecelik görüş açısı sunan cihazın ismi PlayStation VR olarak açıklandı. Tokyo Game Show’da ilk olarak resmi adı açıklanan cihazın 2016 yılının ilk dönemlerinde kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Sony’nin elini en çok güçlendirecek nokta ise PlayStation VR’ın PlayStation oyunlarını destekleyecek olması. Bununla birlikte cihaz aynı zamanda PlayStation Move ve PlayStation 4 kumandaları ile de birlikte kullanılabilecek.

Oculus Rift, Samsung Gear ve PlayStation VR’ın sanal gerçeklik alanında sektörde yapacağı değişimi hep birlikte göreceğiz. Ancak en azından şimdilik, Sony’nin sahip olduğu devasa oyun teknolojisi, PlayStation VR’ın rakiplerinden bir adım daha önde olmasını sağlayacağı aşikar görünüyor.

Related posts

Giyilebilir Teknoloji Pazarı Üçüncü Çeyrekte %40 Büyüdü

Zehra Öney

Yapay Zeka Sayesinde Müzikte de Üretim Süreci Değişmeye Başladı

Zehra Öney

Fitbit Giyilebilir Cihazlarını New York Otobüs ve Metrosunda Test Edecek

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi