Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler Trend Teknolojiler

7-Eleven Yeni Artırılmış Gerçeklik Deneyimini Kullanıma Sundu

7-Eleven Yeni Artırılmış Gerçeklik Deneyimini Kullanıma Sundu

Dünya çapında yaygın olan market zinciri 7-Eleven, artırılmış gerçeklik deneyimini kullanıma sundu.

1927’de Tote’m Stores adıyla kurulan ve 1946 yılında ismini 7-Eleven olarak değiştiren ünlü market zinciri 7-Eleven, 2016 yılının sonlarında drone ile teslimat testlerine başlamıştı. Teknoloji alanındaki yatırımlarına devam eden 7-Eleven, Deadpool 2 filmi için artırılmış gerçeklik deneyimini kullanıma sundu.

18 Mayıs 2018’de gösterime girecek olan Deadpool 2’nin tanıtımı kapsamında marketlerinde Deadpool temalı ürünler ve çekiliş gibi promosyonlar düzenleyen 7-Eleven aynı zamanda artırılmış gerçeklik ile tüketicilere yeni bir deneyim sunuyor.

VentureBeat tarafından yayınlanan habere göre, tüketiciler 7-Eleven’ın mobil uygulaması aracılığıyla bu deneyimi yaşayabiliyorlar. Uygulamanın ana sayfasında yer alan kamera ikonuna tıkladıktan sonra Deadpool ekranda belirerek deneyim sürecinde tüketicilerin rehberi oluyor.

Kullanıcılar Deadpool ile “selfie” çekilebiliyor, 7-Eleven marketlerindeki “Zap” kodları bulabiliyor ve 7Rewards (7Ödül) puanları toplayabiliyorlar. Sunulan aktivitelerin her hafta değiştiği uygulama aracılığıyla kullanıcıların marketleri daha sık ziyaret etmeleri amaçlanıyor.

Görsel: moviebreakingnews.com

Related posts

App Store’daki Zombi Uygulamaların Oranı Yüzde 83’e Yükseldi

Zehra Öney

British Tech Summit’teyiz!

Zehra Öney

Motorola Akıllı Saat Reklamlarını Yayınladı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi