Zehra Öney
Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Facebook, Yasaklı Olduğu Çin’de Ofis Açıyor

Facebook, Yasaklı Olduğu Çin’de Ofis Açıyor

Facebook, 2009’dan bu yana yasaklı durumda olduğu Çin’de bir inovasyon merkezi kuruyor.

Dünyanın en büyük sosyal medya sitesi Facebook, 2009’dan bu yana Çin’de yasaklı durumda. Çin’de yaşanan Urumçi başkaldırıları sırasında 197 kişi yaşamını yitirmiş ve 1721 kişi yaralanmıştı. Bu sırada önemli bir haberleşme aracı haline gelen Facebook, Çin tarafından yasaklanmıştı. Çin’de hala yasaklı durumda bulunan Facebook, önemli bir adım attı.

The Guardian tarafından yayınlanan habere göre, Facebook, Çin’de bir inovasyon merkezi kuruyor. Facebook tarafından yapılan açıklamada, “Çinli geliştiricileri, mucitleri ve start-up’ları desteklemek için Zhejiang’da bir inovasyon merkezi açmakla ilgileniyoruz.” denildi. Zhejiang eyaletinin başkenti Hangzhou’da kurulacak olan Facebook’un inovasyon merkezine onay geçtiğimiz hafta verildi. Hangzhou, aynı zamanda dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden biri olan Alibaba’nın merkezine de ev sahipliği yapıyor.

Facebook ayrıca, Çin’de bir şirket açmanın, şirketin Çin’e karşı olan yaklaşımını değiştirmediğini de belirtti.

Facebook’un Fransa, Brezilya, Hindistan ve Güney Kore’de de eğitim ve workshop’lara odaklanan benzer merkezleri bulunuyor.

Çin, teknolojiye yaptığı yatırımların yanı sıra uyguladığı sansürle de biliniyor. Örneğin geçtiğimiz sene Apple da VPN uygulamalarını App Store’dan kaldırmıştı.

Related posts

YouTube, Silah Modifikasyon Videolarını Yasakladı

Zehra Öney

Twitter’ın Algoritma Değişikliği Tüm Kullanıcılar İçin Aktif Hale Geldi

Zehra Öney

Facebook At Work Geniş Çaplı Kullanıma Sunulacak -Yeniden

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi