Zehra Öney
Sosyal Medya

Facebook’ta Metin Bazlı Paylaşımlara Renkli Arka Planlar Geliyor

Facebook’ta Metin Bazlı Paylaşımlara Renkli Arka Planlar Geliyor

Metin içerikli paylaşımları öne çıkarmak isteyen Facebook, yeni özelliğini test ediyor.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağı Facebook’un içerik anlamında geçirdiği dönüşüm son derece önemli. Başlangıçta, kullanıcıların “ilkokul arkadaşlarını” buldukları ve birbirlerini “dürt”tükleri Facebook’ta, fotoğraf paylaşımları ve “durum paylaşma” son derece popülerdi. Bir dönem Facebook’ta oyunların hakimiyeti vardı ve Zynga bu dönemin en çok öne çıkan sosyal oyun şirketlerinden biri oldu. Daha sonra ise video ve canlı yayınlar Facebook’un en çok öne çıkan içerik biçimlerinden bir haline geldi.

Facebook’ta markaların ve diğer kurumsal içerik üreticilerin paylaşımları artmaya devam ederken, kullanıcıların bireysel paylaşımlarındaki azalma eğilimi uzun süredir konuşuluyor. Kullanıcıların diğer sosyal ağ uygulamalarını kullanmaları, özellikle gençlerin Facebook’u “cool” bulmamaları sebebiyle, Facebook, kullanıcıları kendi hikayelerini paylaşmaları için özendirmeye çalışıyor. Bu sebeple örneğin bir ya da iki yıldan daha önceki paylaşımları yeniden paylaşmak için önermesi, yıl sonlarında o yılın genel bir görüntüsünü video formatında paylaşması ve kullanıcılara sunulan benzer alternatifler, Facebook için önemli hamleler.

Facebook’un test ettiği son özellik ise, metin bazlı “durum” paylaşımlarını daha ilgi çekici hale getirmek.

Önümüzdeki birkaç gün içerisinde tüm dünyada kullanıma sunulacak olan özellik ile, kullanıcılar, paylaşacakları durumlar için renkli arka planlar seçebilecekler. Beyazdan siyaha en az 8 farklı arka plan seçeneğinin olduğu paylaşımlarda, yazı rengi de seçilen arka plan rengine göre değişiyor olacak.

Facebook, metin bazlı paylaşımları daha ilgi çekici hale getirmek için büyük font özelliğini de kullanıyor. Renkli arka plan önerileri kullanıcılar için ne kadar cezbedici olacak, hep birlikte göreceğiz.

Görsel: TechCrunch

Related posts

Twitter’ın Algoritma Değişikliği Tüm Kullanıcılar İçin Aktif Hale Geldi

Zehra Öney

Instagram Video Süresini Tüm Kullanıcılar için 60 Saniyeye Yükseltti

Zehra Öney

MMA Türkiye Olarak Mobil Pazarlama ve Mobil Reklam Sektörlerini Değerlendirdik

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi