Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Görüntülü Konuşma Instagram’a da Geldi

Görüntülü Konuşma Instagram’a da Geldi

Facebook’un sahip olduğu Instagram’da da artık görüntülü konuşma yapmak mümkün.

Görüntülü konuşma, elbette ki akıllı telefonların bize sunduğu en önemli özelliklerden biri. Uzakta olan arkadaşlarımızla görüşmemizi sağlayan görüntülü konuşma özelliği pek çok uygulamada mevcut. Facebook, sahibi olduğu WhatsApp’ta, görüntülü konuşma özelliğini Kasım 2016’da kullanıma sunmuştu.

Facebook Mayıs ayında düzenlediği F8 Konferansında, Instagram’a görüntülü konuşma özelliğinin geleceğini duyurmuştu. Facebook’un bu duyurunun yanı sıra yaptığı diğer duyuruları bu yazımdan okuyabilirsiniz.

Aradan geçen 1,5 aylık süre sonunda, Instagram’ın görüntülü konuşma özelliği, yeni yayınlanan güncelleme ile aktif hale geldi.

The Next Web’de yayınlanan habere göre, artık Instagram kullanıcıları bire bir ya da grup olarak görüntülü konuşma yapabilecekler.

Görüntülü arama yapabilmek için kullanıcıların birbirlerini karşılıklı olarak takip etmeleri gerekiyor. Yani sizi takip etmeyen birini aramanız ya da sizin takip etmediğiniz bir takipçinizin sizi araması mümkün değil.

Grup aramaları ise 4 kişiye kadar destekliyor: Eğer daha kalabalık bir arama yapmak istiyorsanız ne yazık ki, en azından şimdilik, bu mümkün görünmüyor.

Instagram’da arama yapmak için mesaj kutunuza gitmeniz gerekiyor. Daha önce yazıştığınız kişilerle olan mesajlarınıza tıkladığınızda karşınıza bir video kamera ikonu çıkıyor, bu ikonu seçerek arama yapabilirsiniz. Grup aramaları için de benzer şekilde daha önceki grup yazışmanızı ziyaret ederek görüntülü arama yapabilirsiniz.

Daha önce yazışmadığınız biri ile görüntülü konuşma yapmak için ise onun ismini arayarak görüntülü konuşma başlatabilirsiniz.

Siz Instagram’ın bu yeni özelliğini kullanmak ister misiniz?

Görsel: Instagram

Related posts

Mobil İnternet Yılda 700 Milyar Dolarlık Kazanç Üretiyor

Zehra Öney

Snapchat’in Bu Yıl 366 Milyon Dolar Reklam Geliri Elde Etmesi Bekleniyor

Zehra Öney

Sony Xperia XZ2 Mobil Dünya Kongresi’nde Tanıtıldı

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi