Zehra Öney
Sürücüsüz Araçlar Trend Teknolojiler

Sürücüsüz Araçla Sipariş Tesliminde Yeni Bir Adım

Sürücüsüz Araçla Sipariş Tesliminde Yeni Bir Adım

Kroger ve Nuro, sürücüsüz araçla aynı gün sipariş teslimatına başlıyor.

Sürücüsüz araçlarla yemek ya da diğer siparişlerin teslimatı konusunda pek çok şirket çalışmalarını sürdürüyor: Örneğin Greenwich, Londra’da Just Eat’in testlere başladığını sizlerle paylaşmıştım. Bu konuda yeni bir adım da Amerika’dan geldi.

Tech Crunch tarafından yayınlanan habere göre, Amerikalı perakende zinciri Kroger ile sürücüsüz araç start-up’ı Nuro, birlikte sipariş teslimatı anlaşması yaptı.

1883’te Ohio’da kurulan Kroger, 2800 civarı noktada müşterilerine hizmet veriyor ve Amerika’da Walmart’tan sonraki en büyük market zinciri. Müşterilerinin %75’ine aynı gün içinde teslimat olanağı sunan marketin sürücüsüz araç teknolojisine gösterdiği ilgi, bu açıdan son derece önemli.

Nuro ise, sürücüsüz araçlarıyla sadece yemek değil, kuru temizleme, arkadaşınızın evinde unuttuğunuz bir eşyanın size teslim edilmesi gibi çözümler üzerinde çalışıyor. İki şirketin yeni hizmeti ise sürücüsüz araçlarla, kullanıcıların verdikleri siparişleri teslim etmek olacak.

Amerika’da şimdilik sadece 1 noktada test edilecek olan araçların “sürücüsüz mod”da çalışması için en uygun zamanın sabah 10.00 ile 11.00 arasında olduğu belirtildi; öğleden sonraki saatlerde araçlara görevliler eşlik edecekler.

Pilot uygulama kapsamında araçlara yerel halkın nasıl tepki vereceği, siparişlerinin kapılarına kadar teslim edilmesine alışan kullanıcıların bu yeni yönteme karşı verecekleri geri bildirimlerinin yanı sıra yüksek yoğunluklu ve düşük yoğunluklu yerleşimlerin bulunduğu alanlarda araçların nasıl performans göstereceği de incelenecek.

Bakalım sürücüsüz araç teknolojisinde ne gibi yenilikler olacak?

Görsel: forbes.com

Related posts

Blippar, Binocular’ı Satın Aldı

Zehra Öney

Aklınızdaki Kelimeleri Okuyan Cihaz: AlterEgo

Zehra Öney

Robotlar Evlere Giriyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi