Zehra Öney
Sosyal Yaşam Trend Teknolojiler

İlk Uzay Oteli, 2022’de İlk Konuklarını Kabul Etmeye Hazırlanıyor

İlk Uzay Oteli, 2022’de İlk Konuklarını Kabul Etmeye Hazırlanıyor

İlk uzay oteli Aurora Station 2022’de açılacak.

İnsanlar binlerce yıldır uzay hakkında sorular soruyorlar. Bu çok uzun sürede, uzayı algılayışımız, uzay hakkında bildiklerimiz çok değişti: Milyonlarca galaksi, gezegen, yıldızın yanı sıra kara delik gibi fizik biliminin sınırlarını zorlayan keşifler yapıldı.

İnsanlığın uzay yolculuğunda da önemli gelişmeler katedildi: Uzay yürüyüşleri, Ay’a ayak basma derken uzay istasyonları inşa edip önemli görevler yapmaya başladık.

Uzaya turistik amaçla çıkan kişiler de oldu. Uluslararası Uzay İstasyonu’na (International Space Station – ISS) 17 yıl boyunca sadece 7 kişi turist olarak kabul edilmişti: Bu kişilerin ödedikleri tutarlar da 20 ila 40 milyon arasında değişiyordu.

Ama uzayda turist olmak yakında daha “ulaşılabilir” olacak.

Futurism’de yayınlanan habere göre, Amerika Birleşik Devletleri merkezli uzay teknolojisi start-up’ı Orion Span tarafından geliştirilen tam modüler uzay istasyonu, otel olarak hizmet vermeye hazırlanıyor.

2 görevli de dahil olmak üzere aynı anda 6 kişinin kalabildiği Aurora Station’da 12 gün boyunca konaklama yapılacak.

Alçak Dünya yörüngesinde, Dünya üzerinden yaklaşık 320 km (200 mil) yükseklikte yörüngede dolaşacak olan Aurora Station’ın dünya etrafındaki turu 90 dakika sürecek: Bu sayede uzay turistleri 24 saat içerisinde yaklaşık 16 kez gün doğumu ve gün batımı görecekler.

Elbette ki ücret de son derece önemli: Habere göre, uzayda turist olarak kalmanın bedeli 9,5 milyon dolar olacak! Şirket, şimdiden ilk yolcuları için 80.000 dolarlık depozitolarını almaya başladı bile!

Ücretin bu kadar yüksek olmasının bir sebebi de turistlerin uygulayacağı rejim. Normalde, klasik olarak uzaya çıkacak olan kişilere 2 yıllık rejim programları uygulanırken Aurora Station’da kalacaklar için 3 aylık bir rejim uygulanacak ve bu da ücretin yüksek olmasına neden olan bir diğer etken olarak öne çıkıyor.

Siz uzayda kalmak ister misiniz?

Görsel: orionspan.com

Related posts

Su Altını Keşfetmek için “Yumuşak” Robot Kolu Geliştirildi

Zehra Öney

Mobil Pazarlama Dersimize Özkan Kaya Konuk Oldu

Zehra Öney

Sosyal Medya Vergisi Ugandalı İnternet Kullanıcı Sayısının 5 Milyon Azalmasına Sebep Oldu

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi