Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Ödüllü Mobil Oyun Film Oluyor

Ödüllü Mobil Oyun Film Oluyor

Monument Valley’in film olacağı açıklandı.

2014 yılında ilk olarak iOS, daha sonra ise Android için kullanıma sunulan Monument Valley, kısa sürede oyunseverlerin gözdelerinden biri olmayı başarmıştı. Puzzle çözmeye farklı bir “boyut” katan Monument Valley, yarattığı görsel dünya ile dünya çapında milyonlarca indirilme sayısına ulaşmıştı.

İngiliz Ustwo firması tarafından geliştirilen ve 2017 yılında Monument Valley 2 adıyla ikinci bir oyunu yayınlanan Monument Valley, ilhamını Japon resimlerinden, minimalist heykellerden, bağımsız oyunlar Windosill, Fez ve Sword & Sworcery’den alıyor. Oyuncuların bölüm bölüm sunulan puzzle’ları Prenses Ida’yı yönlendirerek çözmeye çalıştıkları Monument Valley cephesinden yeni bir haber geldi.

Tech Crunch tarafından yayınlanan habere göre, Monument Valley, Paramount Pictures ve Weed Road Pictures tarafından sinemaya uyarlanıyor. Yönetmen olarak, 2015 yılında çektiği kısa animasyon filmi “Feast” ile En İyi Kısa Film Oscar’ını kazanan ve Feast’in aynı zamanda yönetmeni olan Patrick Osborne’un seçildiği proje şimdiden merak uyandırmaya başladı.

2014 yılında “En İyi iPad Oyunu” olarak Apple Tasarım Ödülü’ne layık görülen Monument Valley’in iki oyunundaki malzemenin filme dönüşmesi görsel açıdan çok etkileyici olacağa benziyor.

Filmin tahmini yayın tarihi henüz açıklanmadı.

Siz Monument Valley’i nasıl buldunuz?

Görsel: monumentvalleygame.com

Related posts

Diyetteyseniz Bu Uygulama Çok İşinize Yarayacak

Zehra Öney

Samsung Pay Ücretsiz Hizmetiyle Mağazaları Yanına Çekmeyi Amaçlıyor

Zehra Öney

Madonna Yeni Klibinin Prömiyerini Snapchat’te Yaptı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi