Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Sony Xperia XZ2 Mobil Dünya Kongresi’nde Tanıtıldı

Sony Xperia XZ2 Mobil Dünya Kongresi’nde Tanıtıldı

Sony’nin yeni telefonu Xperia XZ2, 19 megapiksel kameraya sahip.

Barcelona’da devam eden Mobil Dünya Kongresi’nde (Mobile World Congress) Sony’nin merakla beklenen amiral gemisi telefonu XZ2 de tanıtıldı. The Independent tarafından yayınlanan habere göre, Sony’nin yeni telefonu XZ2, daha modern bir tasarıma sahip: Köşeleri daha “yumuşak” bir şekilde kıvrılan telefonun ekranı 5,7 inç büyüklüğünde. 2160 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip olan XZ2’de inç başına 424 piksel (ppi) düşüyor. Bunun yanı sıra ekranın en önemli özelliklerinden biri, kullanıcıların izledikleri her şeyi daha net ve daha detaylı göstermek için “Yüksek Dinamik Aralık”a (High Dynamic Range – HDR) yakın hale getiriyor.

Arka kamerası 19 megapiksel çözünürlüğe sahip olan XZ2 ile süper yavaş çekimler yapılabiliyor, dijital avatar’lar yaratılabiliyor. Cihazın ön kamerasının çözünürlüğü ise 5 megapiksel.

IP65 sertifikası sayesinde su ve toza karşı dayanıklılığa sahip XZ2’nin belki de en dikkat çekici özelliklerinden biri de “dinamik titreşim sistemi” (Dynamic Vibration System). Bu sistem sayesinde kullanıcının izlediği ya da dinlediği video ya da oyunların sesini analiz edebilen XZ2, gerekli bölümlerde titreşerek kullanıcılara izleme deneyimini hissettirmeyi de amaçlıyor.

3180 mAh bataryası olan XZ2, 64 GB standart hafızaya sahip. Ancak bu, microSD kartı sayesinde 400GB’ye kadar yükseltilebiliyor.

Mart 2018 itibarı ile satışa sunulacak XZ2’yi siz nasıl buldunuz?

Görsel: sonymobile.com

Related posts

Instagram, Hikayeler’e Reklam Almaya Başlıyor

Zehra Öney

3 Yıllık Blippar Twitter’dan Önce Ofis Kurdu | Sabah

Zehra Öney

Periscope’a Handoff ve Mute Desteği Geldi

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi