Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya Sosyal Yaşam

WhatsApp Para Gönderme Özelliğini Beta Olarak Hindistan’da Kullanıma Sundu

WhatsApp Para Gönderme Özelliğini Beta Olarak Hindistan’da Kullanıma Sundu

WhatsApp’ın Hindistan’da beta olarak kullanıma sunulan para gönderme/alma seçeneği uzun süredir merakla bekleniyordu.

Facebook, 2015 yılında Messenger üzerinden para gönderme özelliğini kullanıma sunmuş, 2017’de ise seçenekler arasına PayPal aracılığıyla para göndermeyi de eklemişti. İnternet üzerinden para gönderme konusunda pek çok seçenek bulunuyor; örneğin Çin’de WeChat üzerinden trafik cezası dahil pek çok ödeme işlemi yapılabiliyor.

Çıktığı dönemden bu yana en sık kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp da para göndermeyi desteklemeye başladı: Beta olarak kullanıma sunulan özellikten, ilk olarak Hindistan’da yaşayan kullanıcılar faydalanabilecek. TechCrunch’ta yayınlanan habere göre, Hindistan’da kullanılan anlık ve gerçek zamanlı ödeme sistemi Unified Payment Interface’i kullanan sistemde kullanıcılar, çeşitli bankalar arasından seçimlerini yaparak para gönderebilecekler.

Kullanıcılar SMS aracılığıyla doğrulama yaptıktan sonra bankalarını seçerek para gönderip almaya başlayabilecekler. Kullanıcıların uygulamada yer alan ve konum, doküman, fotoğraf paylaşmak için kullanılan “+” butonuna bastıktan sonra seçenekler arasından ödemeyi seçmeleri gerekiyor. Gerekli bilgileri girdikten sonra kullanıcılar para gönderme işlemlerini tamamlayabilecekler.

Para gönderme özelliğinin diğer ülkelerde ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz belli değil.

Siz WhatsApp üzerinden para göndermek ister misiniz?

Görsel: iphonehacks.com

Related posts

British Tech Summit’teyiz!

Zehra Öney

Phablet Kullanımı Artmaya Devam Ediyor

Zehra Öney

Facebook, Messenger’a Reklam Ekleme Çalışmaları Yapıyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi