Zehra Öney
Event Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Yeditepe Üniversitesi ve Vodafone İşbirliğinde Bir İlke İmza Attık. Yeditepe Üniversitesi Artık “Mobil” Konuşuyor!

Yeditepe Üniversitesi ve Vodafone İşbirliğinde Bir İlke İmza Attık. Yeditepe Üniversitesi Artık “Mobil” Konuşuyor!

Dünyanın en büyük GSM operatörlerinden olan Vodafone, bu yıl öğretim görevlisi olduğum Yeditepe Üniversitesi’nde “Mobil Pazarlama” sınıfıma destek sponsoru olarak, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmişti.

Yeditepe Üniversitesi ve Vodafone’un mobiliteye verdiği önem, atılan öncü adımlarla büyük bir işbirliğine dönüştü. Bu işbirliği çerçevesinde, öğrencilerimin mobil dünyayı daha yakından tanıması, etkileşim halinde olması, sektörle yakın temaslarda bulunması ve kariyer planlarını doğru şekillendirebilmesi için 8 Ocak günü önemli bir etkinlik gerçekleştirdik.

Yeditepe Üniversitesi ve Vodafone İşbirliğinde Bir İlke İmza Attık. - Zehra Öney

“Mobil Dünya ile Eğitim Sektörü Arasında Önemli Bir Bağ Kuruldu.”

Vodafone Maslak Plaza’da gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerim; Vodafone’a konuk olarak hem Vodafone yetkilileri ile bir araya geldi, hem de operatör dünyasını birinci ağızdan dinleme şansını yakaladı. Etkinliğin açılış konuşmalarını Vodafone Türkiye Bireysel Servisler Direktörü Ömer Kuyucu, Mobil Pazarlama, Marka İşbirlikleri ve Sadakat Programları Kıdemli Müdürü Emre Kanaat ve Yeditepe Üniversitesi Kurumsal İletişim Müdürü Ayşegül Gülbay ile birlikte yaparak programı başlattık.

Program süresince, Marka Stratejisi ve İletişimi Kıdemli Müdürü Orhan Oral Uzal, Gençlik Segment Kıdemli Uzman Pazarlama Müdürü Merve Yavuz, İş Geliştirme Kıdemli Müdürü Fatih Otluoğlu ve Emre Kanaat Vodafone’u anlatan birer sunum yaparak, öğrencilere dünyadaki ve Türkiye’deki mobil sektörünü pazarlama ve satış noktasında ele alarak farklı bir çerçeve çizdi.

Profesyonel sunumların ardından, bu yıl mezun olacak öğrencilerim Ece Yüngül ve Cansu Özol hazırladıkları sunumu bizlerle paylaştılar. Ardından yine “Mobil Pazarlama” sınıfımda öğrenci olan Can Sevimli, Mert Dursun, ve Fatoş Piranlıoğlu da mobil pazarlama ve mobilin geçmişten günümüze izlediği yolu anlatan sunumlarını gerçekleştirdiler. Bu sayede öğrenciler; Vodafone’un üst düzey yetkililerine sunum yapma şansını da yakalamış oldular.

Yeditepe Üniversitesi Artık “Mobil” Konuşuyor!

“Türkiye’nin Mobil Vizyonu Gelişiyor!”

Öğrencilerimin mobile olan ilgisi, konuyla ilgili hakimiyetleri ve hızla gelişen bu sektöre bu kadar çabuk adapte oluşları gerçekten beni çok mutlu etti. İnanıyorum ki onlar, gelecekte bu sektörü daha ileri noktaya taşıyan, geliştiren, boyut kazandıran işlere imza atacaklar. Onlarla gurur duyuyorum ve kendilerine teşekkür ediyorum.

Bir teşekkürü de yeniliğe bu kadar açık bir vizyonu olan ve mobilitenin eğitim sektörüyle buluşmasını sağlayan Yeditepe Üniversitesi hak ediyor. Vodafone ile başlatılan bu işbirliğinde kendilerinin payı çok büyük.

Umarım bu güzel etkinliklerin ve birlikteliklerin devamı gelir, yaptığımız çalışmalar sektörde öncü olur…

Related posts

Mobil Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları 2019’a Kadar 420 Milyon İndirilmeye Ulaşacak

Zehra Öney

Facebook Lise ve Üniversite Öğrencilerine Yönelik Uygulaması Lifestage’i Yayınladı

Zehra Öney

Apple Yeni Bir iPod Touch Kullanıma Sunuyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi