Zehra Öney
Event

Cannes Lions 2016’nın Yeni Kazananları

Cannes Lions 2016’nın Yeni Kazananları

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nin beşinci gününde gerçekleştirilen ödül töreniyle, Innovation, Mobile, Media, Creative Data ve Cyber Lions kategorilerinin kazananları belli oldu.

1259 başvurudan 62’sinin ödül kazandığı Mobile kategorisinde Grand Prix’nin sahibi, T Brand Studio New York tarafından The New York Times için hazırlanan “NYT VR” oldu. The New York Times ile Google, GE ve Mini ortaklığında gerçekleştirilen VR kampanyası, mobil dünya için büyük önem taşımasının yanında, 165 yaşındaki bir markanın gelişerek çağa ayak uydurması konusunda ne denli destekleyici bir model olduğunun da göstergesi.

Bu yıl 2886 başvurunun yapıldığı ve 91 ödülün dağıtıldığı Cyber kategorisinde iki iş Grand Prix’yi kucakladı. Bunlardan ilki, J. Walter Thompson Amsterdam tarafından ING için hazırlanan “The Next Rembrandt” olurken, diğer Grand Prix’nin sahibi de Leo Burnett Madrid tarafından Loterias y Apuestas del Estado için hazırlanan “Justino” oldu.

Media kategorisine yapılan 2984 başvurudan 97’si ödül aldı. Grand Prix’yi kazanan çalışma ise Print & Publishing kategorisinde de Grand Prix’yi alan, Y&R Yeni Zelanda’nın Burger King için hazırladığı “McWhopper” oldu.

Innovation Lions ve Creative Data Lions ödülleri ise Lions Innovation 2016 çatısı altında sahiplerini buldu.

381 başvuru yapılan ve 9 ödül dağıtılan Innovation kategorisinin Grand Prix kazanan işi Google Deepmind Londra tarafından hayata geçirilen ve yapay zekanın potansiyeline meydan okuyan proje “Google DeepMind AlphaGo” oldu.

Creative Data kategorisi 715 başvuru alırken, 40 ödülü sahipleriyle buluşturdu. J. Walter Thompson Amsterdam’ın ING için hazırladığı, veri toplama ve görselleştirmeye yeni bir boyut getiren “The Next Rembrandt” projesi, bu kategoride de Grand Prix’nin sahibi oldu.

Related posts

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali Sona Erdi

Zehra Öney

Sanal Gerçeklik Kıyafeti Sayesinde Oyun Deneyimi Farklı Bir Noktaya Taşınıyor

Zehra Öney

MMA Forum İstanbul İkinci Kez İstanbul’da Bugün Başlıyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi